Strzemieszyce. W siedzibie Koła PCK przy ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej miało miejsce trzecie już z kolei spotkanie informacyjne „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica - poznaj swojego dzielnicowego". Chęć poznania dzielnicowych, dyskusji na temat bezpieczeństwa zadeklarowało niemal 50 przybyłych na spotkanie mieszkańców dąbrowskiej dzielnicy Strzemieszyce.

Strzemieszyce: spotkanie z dzielnicowymi w siedzibie PCK [ZDJĘCIA]

W siedzibie Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej odbyło się kolejne spotkanie informacyjno – edukacyjna pod hasłem: „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica - poznaj swojego dzielnicowego". Wspólny projekt Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej i policjantów tym razem cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności Strzemieszyc.

Zgodnie z programem spotkań mieszkańcy tej dzielnicy Dąbrowy mogli zapoznać się ze stanem bezpieczeństwa w mieście i dzielnicy, o którym mówili pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Dąbrowie Górniczej kom. Rafał Stańko oraz zastępca komendanta komisariatu policji asp. szt. Jacek Piwowarczyk. Przybyli na debatę mieszkańcy mogli poznać swoich dzielnicowych, zarówno tych z komisariatu policji, jak również z straży miejskiej.

Rozmawiano o bezpieczeństwie w mieście i dzielnicy. W trakcie spotkania mundurowi wskazywali na nowe narzędzia stworzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa jak: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, miejski portal „NaprawmyTo”, czy aplikacja na urządzenia mobilne „Moja Komenda”.

Wszyscy uczestnicy dyskusji zgodnie stwierdzili, że realizowany przez mundurowych i samorządowców projekt dotyczący przybliżenia dzielnicowych do lokalnych społeczności oraz dyskusja na temat bezpieczeństwa są potrzebne i zgodne z oczekiwaniami mieszkańców.

Kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się 9 maja 2017 roku o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Łęknice 35 w Dąbrowie Górniczej.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!