Szóstka Pogorii w Dąbrowie Górniczej [ZDJĘCIA] Pogoda nie wystraszyła biegaczy

RedakcjaZaktualizowano
Już po raz dziewiąty w Dąbrowie Górniczej rozegrany został bieg Szóstka Pogorii. Siąpiący chwilami deszczyk i panujące zimno nie wystraszyły biegaczy i na starcie rywalizacji stanęło blisko 400 zawodniczek i zawodników. Zobaczcie zdjęcia i wyniki IX Szóstki Pogorii.

Organizatorem odbywającej się co roku Szóstki Pogorii jest stowarzyszenie Pogoria Biega zrzeszająca miłośników biegania wokół tego właśnie akwenu. Warunki do uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportu w Dąbrowie Górniczej mają znakomite, więc nic dziwnego, że właśnie tutaj od dziewięciu lat organizują ten bieg.

Start i meta Szóstki Pogorii usytuowany był przy molo Pogorii 3 w Dąbrowiec Górniczej. Trasa biegu wiodła wokół zbiornika o tej właśnie nazwie, a jej długość, również zgodnie z nazwą imprezy, wynosiła niespełna 6 km. Bieg ukończyło 319 biegaczy, natomiast w rywalizacji nordic walking do mety dotarło 52 miłośników chodzenia z kijkami.