Józef Skrzek jest wokalistą i multiinstrumentalistą SBB Józef Skrzek jest wokalistą i multiinstrumentalistą SBB

Józef Skrzek jest wokalistą i multiinstrumentalistą SBB. (© fot. Arkadiusz Ławrywianiec.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

2 lipca swoje 62. urodziny świętować będzie Józef Skrzek. Urodzony w rodzinie górniczej na Śląsku, w Michałkowicach jeden z najlepszych śląskich artystów, wokalista i multiinstrumentalista popularnego zespołu SBB.

- Czuję się świetnie i cieszę się, że ciągle mogę być aktywny. Mam inwencję oraz tę dynamikę, którą powinien mieć człowiek twórczy. Czyli raz jest w porządku, innym razem do kitu. Raz jest bieda, innym razem bogato. I tak ma być - powiedział nam Józef Skrzek.

Muzyk postanowił sprawić sobie (i nam przy okazji) wyjątkowy prezent urodzinowy. Razem z SBB właśnie rozpoczął prace nad nowym albumem.
Następca płyty "Iron Curtain" (ukazała się na początku 2009 roku) swą premierę będzie mieć jesienią tego roku.

Artyści pracować nad nim będą w trzech miejscach: najpierw w Budapeszcie, gdzie jak mówi sam Skrzek zamierzają sobie pograć, a następnie spotkają się w lubrzańskim ResPublica Studios, gdzie pracowali tacy artyści jak Myslovitz, Raz Dwa Trzy, Martyna Jakubowicz czy Katarzyna Groniec. - Tam zostaną nagrane instrumenty. Na koniec w Warszawie zrealizowane zostaną partie wokalne. Całość chcemy skończyć na początku października - zdradza Józef Skrzek.
Produkcją tego krążka (tak jak w przypadku "Iron Curtain") zajmie się Sebastian Witkowski.

O płycie, której roboczy tytuł brzmi "Blue Trans", muzyk mówi, że to "bajeczna opowieść na bazie różnorodnych rytmów". I już zaprasza na koncerty promujące wydawnictwo.

Trasa rozpocznie się 2 listopada koncertem w Bielsku-Białej i zakończy się 10 listopada w Płocku. Po drodze SBB odwiedzi Lublin, Warszawę, Kraków, Łódź, Gdańsk, Toruń i Poznań.

Wczoraj (29 czerwca) w sprzedaży pojawiły się bilety na te koncerty.

Warto dodać, że 31 paździer-nika Józef Skrzek i SBB wystąpią w katowickim Spodku z legendarną grupą Deep Purple.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!