Warta Zawiercie - Przemsza Siewierz 0:1 [ZDJĘCIA]

Paulina Musialska
Warta Zawiercie - Przemsza Siewierz: We wtorek rozegrano kolejne spotkanie czwartej grupy katowickiej ligi okręgowej. Czwarta w tabeli Warta Zawiercie przegrała u siebie z drugą Przemszę Siewierz.

Chociaż początek spotkania miał dość wyrównany przebieg, to w pierwszej połowie spotkania Przemsza Siewierz stwarzała sobie groźniejsze okazje do otworzenia wyniku meczu.

Już w 2 minucie meczu Przemsza mogła objąć prowadzenie. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego udało się wybić Sławomirowi Liberskiemu. Dobitka Adriana Willa powędrowała nad poprzeczką.

W 4 minucie Sebastian Szwaja zagrał piłkę do Sebastiana Radosza. Napastnik Warty odegrał ją piętą do Damiana Adamieckiego, który został zablokowany.

W 25 minucie mogło być 0:1. Strzał głową Macieja Tory okazał się jednak niecelny. Chwilę później Przemsza Siewierz miała kolejną groźną sytuację. Tym razem skuteczną interwencją popisał się Sławomir Liberski.

W 37 minucie Przemsza Siewierz objęła prowadzenie. Piłkę po rzucie rożnym Sławomir Liberski wybił przed siebie piłkę. Trafiła ona do Daniela Tukaja, który swoim strzałem zdobył bramkę.

Cztery minuty później Warta Zawiercie mogła doprowadzić do wyrównania. Michał Mąka zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka powędrowała jednak nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy swoimi strzałami bramkarza próbowali zaskoczyć Michał Mąka, Łukasz Kozłowski oraz Damian Adamiecki. Piłka ciągle mijała jednak słupek bramki Przemszy Siewierz.

W 62 minucie gorąco zrobiło się ponownie pod bramką gospodarzy. Piłkę zdołał jednak wybić jeden z obrońców zawierciańskiego klubu.

Siedem minut później po raz kolejny zagrożenie stworzyła Przemsza Siewierz. Kamil Szostek uderzył jednak obok bramki.

W 80 minucie Warta Zawiercie mogła doprowadzić do wyrównania. Piłka po strzale Adriana Maciążka trafiła jednak w słupek.

Warta Zawiercie - Przemsza Siewierz 0:1 (0:1)
Tukaj (37.)

Warta Zawiercie: Liberski - Mąka, Marek, Kozłowski, Białek, A. Maciążek, Adamiecki, Sobczyk, Szwaja, Sołtysik (80. Ziaja), Radosz

Przemsza Siewierz: Matyjaszczyk - Marko, Will, Renner, Tora, Majchrowski, Colik, Molek, Kluz (73. Setlak), Tukaj, Szostek (83. Kut)