Przyznanie certyfikatu laboratorium Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji gwarantuje rzetelność i wiarygodność badań wody pitnej

W poniedziałek 7 czerwca br. odbyła się uroczystość związana z przyznaniem przez Polskie Centrum Akredytacji certyfikatu wg normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005 laboratorium Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Było to ważne wydarzenie, w którym uczestniczyło wielu gości, w tym władze Chorzowa, z prezydentem miasta Markiem Koplem oraz Świętochłowic, z p.o. prezydent miasta Urszulą Gniełką.

Zebranych w siedzibie laboratorium przywitał Krzysztof Broż, prezes zarządu - dyrektor naczelny Ch-ŚPWiK, który podkreślał, że przyznanie 22 kwietnia br. (oficjalna data udzielenia akredytacji) przez PCA certyfikatu ISO, było bardzo ważnym wydarzeniem w historii przedsiębiorstwa.

O tym, jak laboratorium przygotowywało się do akredytacji i jakie znaczenie ma przyznanie przez PCA certyfikatu ISO, poinformowała zebranych kierowniczka tej placówki, Barbara Olewińska-Matusik.

- Akredytacja oznacza oficjalne potwierdzenie, że uzyskiwane przez laboratorium wyniki badań są rzetelne, obiektywne i wiarygodne, co oznacza m.in. zwiększenie naszej konkurencyjności na rynku usług badawczych - podkreśliła.

Po przecięciu wstęgi przez prezydenta Marka Kopla i prezydent Urszulę Gniełkę, które było symbolicznym oddaniem do użytku laboratorium działającego teraz według zasad zgodnych z przyznanym certyfikatem ISO, goście mogli poznać jego nowoczesne wyposażenie. Pracownicy demonstrowali stosowane w laboratorium metody badawcze.

- Dziękuję państwu za kolejną wykonaną pracę, która znacznie podnosi jakość usług Ch-ŚPWiK - mówił w trakcie uroczystości prezydent Chorzowa Marek Kopel.

Prezydent Świętochłowic Urszula Gniełka złożyła zarządowi przedsiębiorstwa i pracownikom laboratorium gratulacje "za uzyskanie certyfikatu ISO". W imieniu mieszkańców Świętochłowic podziękowała wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły.

Tak wygląda certyfikat dla laboratorium w Ch-ŚPWiKCzytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    xGdTwVYYHQykfLrS (gość)

    3aldKX , [url=http://vumiizwidyvv.com/]vumiizwidyvv[/url], [link=http://oysgaotbrtjv.com/]oysgaotbrtjv[/link], http://mufhqrxjsopb.com/