Kuratorium Oświaty w Katowicach uruchomiło całodobowy telefon alarmowy. Pod numerem (32) 200 21 71 przyjmowane są zastrzeżenia dotyczące organizacji wypoczynku dla dzieci.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Chodzi o sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu dzieci, a także takie, które są związane z rażącymi nieprawidłowościami - tłumaczy Anna Wietrzyk, rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Katowicach. - Wszystkie takie sygnały są przez nas sprawdzane. Rodzice i opiekunowie dzieci mogą także dzwonić w mniej istotnych sprawach, które powinny być rozwiązane na bieżąco przez organizatorów - dodaje.

Jeśli dziecko z naszego regionu wyjechało na kolonie na Pomorze i narzeka na organizację, jego rodzice zwykle dzwonią do katowickiego kuratorium.
- Przyjmujemy wtedy zgłoszenie i w ramach współpracy przekazujemy interwencję do kuratorium leżącego na danym terenie - wyjaśnia Anna Wietrzyk.
Telefon obsługują od godz. 7.30 do 15.30 pracownicy Kuratorium Oświaty, a od godz. 15.30 do 7.30 pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na stronie internetowej (www.kuratorium.katowice.pl) są również informacje o bazie wypoczynkowej oferowanej na wakacje. Można tam sprawdzić, czy zorganizowany dla dzieci wypoczynek został zgłoszony do kuratorium.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  aa (gość)

  sprawia,ze ten nr.nie bedzie potrzebny bo od wrzesnia wchodza w zycie nowe taryfy urlopow dla nauczycieli.Beda podczas wakacji pracowali tak jak inni.
  Ja sie nawet ciesze,ze Bronek zostanie prezydentem bo Polacy sie dowiedza gdzie raki zimuja.Gdyby prezydentem zostal Kaczynski to PO za 4 lata powie,ze wszystkiemu jest winien Kaczynski bo blokowal.Zycze Polakom wprowadzenia nowych reform przywiezionych z EU bo my na Zachodzie to juz przerabiamy zaciskajac pasa .W tym pasie juz nie ma dziurek i trzeba nowe dorobic

  oki (gość)

  PODATEK KATASTRALNY -- to nic śmiesznego -- ostudzi gorące głowy, ale już będzie za późno! NIE BĘDZIE ZMIŁUJ! Komorowski to NIE pro-społecznie zorientowany Kaczyński! Każdy, kto coś ma wartościowego zapłaci; oczywiście Palikot, czy Miro zostaną z tego zwolnieni, jako zasłużeni! Post Scriptum: warto zobaczyć kreskówkę o Kandydacie: www.youtube.com/watch?v=7qbKCzTqKMk&feature=topvideos PRZEKARZ DALEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!