(© mat. organizatorów )

Weekend w DG zapowiada się ciekawie. Będzie coś dla amatorów sztuki, walki pod koszami, ale również aktywnego wypoczynku i rywalizacji w plenerze, przede wszystkim na rowerach.

Weekend w DG: czekają atrakcje, także w plenerze [PROGRAM]


Piątek, 21 kwietnia 2017r.


Lego Mindstorms, godzina 17:00

Miejska Biblioteka Publiczna

Warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci w wieku 9-15 lat. LEGO Mindstorms to rozbudowane zestawy klocków dla nieco bardziej zaawansowanych konstruktorów. Umożliwiają one budowę robotów i swobodne sterowanie gotowymi formami poprzez odpowiednie oprogramowanie. Na zajęciach dzieci będą budować własne roboty, a następnie uczyć się je programować tak, by wykonywał ich polecenia


Dziwne drogi fotografii, godzina 18:00

Miejska Biblioteka Publiczna

Cykliczne spotkania miłośników fotografii.Sobota, 22 kwietnia 2017 r.


Biblioteka planszówek, godzina 10:30

Miejska Biblioteka PublicznaSpotkania przy grach „bez prądu”. Bez zapisów


Wielkie Otwarcie Sezonu Rowerowego, godzina 9:00

Centrum Sportów Letnich w Parku Zielona

Na imprezę zaprasza Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa. Start rowerowych grup od 9.00, początek festynu o 10.00. W programie m.in. prezentacje artystyczne dzieci z Przedszkoli nr 6 i 14, pokaz udzielania pierwszej pomocy na drodze, rowerowy wyścig - slalom dla dzieci, „masakrator” dla młodzieży, konkurs bezpieczeństwa ruchu drogowego, konkurs na ściance wspinaczkowej, konkursy zręcznościowe dla wszystkich, prezentacja psów ze schroniska zwierząt, warsztaty tresury „ręka w łapę”, pokazy strażackie, bezpłatny serwis rowerowy i wiele innych atrakcji dla każdego

Organizatorzy zapraszają zarówno rowerzystów, jak i mieszkańców bez rowerów.


Mecz MKS vs Energa Czarni Słupsk, godzina 18:00

Hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum”

W sobotę przed meczem i w jego połowie – kibice MKS-u Dąbrowa Górnicza wybiorą najlepszego zawodnika sezonu regularnego. Oczywiście spośród graczy naszego zespołu. W jaki sposób? Otóż postanowiliśmy wrócić do najbardziej tradycyjnych, namacalnych form oddawania głosów, byście zamiast kliknięcia w telefonie – mogli zaangażować się w cały proces nieco bardziej. Odchodzimy na moment od szaleństwa i możliwości nowych technologii i wracamy do kartki papieru oraz długopisu.

Wyniki zostaną podane zaraz po meczu. Każdy z kibiców ma szansę wyróżnić gracza, który zasłużył na to swoją pracą w trakcie całego sezonu.Niedziela, 23 kwietnia 2017 r.Bike Atelier MTB Maraton 2017, godzina 8:00

Eurocamping Błędów

W sezonie 2017 zaplanowanych zostało aż 8 wyścigów w ramach cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Wszystkie zostały wpisane do kalendarza Śląskiego Związku Kolarskiego.

Pierwszy etap rozpoczynamy w Błędowie, na terenie Eurocapingu, w bezpośrednim sąsiedztwie Pustyni Błędowskiej. zobacz opis tras. W programie imprezy zabawa dla całych rodzin i propozycje dla dzieci.


Program:

godz. 8.00 – 10.30 - zapisy w biurze zawodów

godz. 10.00 – 11.00 - rywalizacja dla dzieci na dystansie KIDDY w kategoriach wiekowych 7-8 lat oraz 9-11 lat

godz. 11.00 - start maratonu – dystanse PRO, HOBBY, FAMILY

godz. 11.30 - wyścigi dziecięce na dystansie KIDDY

godz. 12.00 – 12.30 - rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych do 4 lat oraz 4-6 latDekoracja:

godz. 12.45 – dekoracja dystansu KIDDY (wyścigi dziecięce)
godz. 14.30 – dekoracja dystansów HOBBY oraz FAMILY
godz. 15.30 – dekoracja dystansu PRO


My Fair Lady - musical Opery Śląskiej, godzina 17:00

Pałac Kultury Zagłębia

Po raz kolejny odwiedzi nas Opera Śląska, tym razem ze znakomitym musicalem My Fair Lady, autorstwa Fredericka Loewe. Muzyka na żywo, barwne kostiumy, bogata scenografia i znamienici aktorzy!

My Fair Lady to historia przypadkowego spotkania, które zaważyło na życiu sławnego profesora fonetyki i dialektów Henry’ego Higginsa i ulicznej kwiaciarki Elizy Doolittle.Cały weekend


W sieci - premiera filmowa, godzina 17:00

Kino Kadr

W sieci, czyli nowy film czołowego prowokatora koreańskiego kina - Kim Ki-duka. Prezentowany w 2016 roku na festiwalu w Wenecji to przejmujące studium trudnych relacji między Koreą Północną a Południową.

Nam Chul-Woo jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie.

Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić…Klient - premiera filmowa, godzina 19:30

Kino Kadr

Klient to nowy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego Rozstania. Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. Klient otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Klient to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.Memy by Marta - wystawa prac Marty Frej

Galeria Sztuki w Pałacu Kultury Zagłębia

Wystawa „Memy by Marta”, ukazuje najpopularniejsze prace sławnej i lubianej ilustratorki - Marty Frej.

Marta Frej - malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka, współzałożycielka Klubu Krytyki Politycznej w mieście Częstochowa, gdzie również przyszła na świat w 1973 r. Ukończyła ASP w Łodzi, by następnie objąć stanowisko asystentki w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na tej samej uczelni. Jest laureatką nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!