Zagrożenie terrorystyczne w woj. śląskim! Co to oznacza?

Pierwszy stopień zagrożenia terrorystycznego woj. śląskim. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na terenie całego województwa śląskiego oraz miasta Kraków. Co to dokładnie oznacza? Czytaj więcej - kliknij w "zobacz galerię".

MP

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

02.12.2018, 17:49

Słuchaj "Majami" nie wiem gdzie Ciebie zakwaterowali,ale hotel,do którego nas wysłali jest na poziomie.Mamy ciepłe posiłki. Też nie przepadam za KGP,ale tym razem zapewnili nam profesjonalne warunki pracy.Nikt z nas nie jest plecakiem ani żadnym protegowanym. Wszyscy jesteśmy z jednostek terenowych,na 3 góra 5 grupach. KGP nie musiała się nami przejmować,ale jednak to zrobiła. Przykro mi to mówić,ale KGP tym razem spisała się na medal. Potraktowali nas jak policjantów. Nie wiem o co tu chodzi,ale może coś się zmienia w mentalności naszych przełożonych.

02.12.2018, 09:40

Grudzień, nocami temperatura - 7 stopni a chamy z KGP lub KWP zaplanowały dla antyterrorystów noclegi w namiotach. Szkoda, że dla swoich protegowanych pociotków sprowadzanych do KGP lub KWP z całej polski na atrakcyjne stanowiska nie zaplanują noclegów w namiotach pod komendą tylko wydają spore pieniądze aby sprowadzony pociotek z przysłowiowego pcimia dolnego mógł wynająć godziwy lokal albo zwrócić mu za codzienne dojazdy. Albo z innej beczki dlaczego elity KGP-owsko KWP-owskie na szkolenia zawodowe jeżdżą do ekskluzywnych ośrodków wypoczynkowych w Polsce zamiast do lasu pod namioty zimą. Albo dlaczego jak jakiś dygnitarz z KGP przyjeżdza do jednostki terenowej na trzy dniową kontrolę to wynajmuje sobie ekskluzywny 5 gwiazdkowy hotel na trzy doby zamiast spać pod schodami w namiocie ? To jest banda jakich mało. Czasem mam wrażenie, że ludzie nazywają policjantów psami nie dlatego aby im dokuczyć i ubliżyć, ale dlatego, że ludzie widzą i postrzegają, że policjant w polsce jest traktowany przez własnego pracodawcę (czyli przez policję i jej ścisłe kierownictwo) jak najgorszego sortu kundel.

30.11.2018, 16:52

Skutecznie walczyć z czymkolwiek są w stanie policjanci na pierwszej linii i wykonują swoją policyjną pracę bardzo dobrze. Problem w tym,że muszą utrzymywać całą armię komendantów,którzy w policji mają jeden cel: jak najszybciej się wzbogacić. Premie i nagrody za wyniki wszystkich policjantów są tylko dla nich. Przepisy im na to pozwalają i jakoś rządzący nie zamierzają tych przepisów zmieniać.

30.11.2018, 14:17

Policja i walka z terroryzmem - padam ze śmiechu na kolana - ta firma niech najpierw zwalczy własną wewnętrzną głupotę i cymbałów nią kierujących a potem może się za walkę z czymś innym zabrać.
Przykład - zasłyszane wczoraj: radiowóz nowy na gwarancji, mała stłuczka, dosłownie muśnięcie, obcierka, strat stricte w samym pojeździe absolutnie żadnych, jedynie pękła plastikowa ramka od tablicy rejestracyjnej, z uwagi na gwarancję i umowy na obsługę pojazdów jedyny servis uprawiony do naprawy pojazdu oddalony o prawie 70 kilometrów, i co ? i radiowóz z pękniętą ramką gna 70 kilometrów na lawecie z powodu pękniętej ramki od tablicy rejestracyjnej kosztującej 9 zł w każdym sklepie motoryzacyjnym.
Przykładów innych lecz podobnych mógłbym przytaczać setki aż moderator wywalił by mi posta który przybrał by rozmiary trylogii. Zastanówcie się czy ta firma, tak funkcjonująca i tak zarządzana jest w stanie z czymkolwiek skutecznie walczyć a tym bardziej z tak poważnym zjawiskiem jak terroryzm.

28.11.2018, 23:45

Nie gardzę policją i nie odwracam głowy na sam widok policji,bo jestem częścią policji. To,że policja wymaga pilnych zmian,nie oznacza,że mamy nią jako policjanci lub byli policjanci gardzić. Kilkadziesiąt lat rządów esbecji zrobiło swoje. Dopiero w 2005 r do policji wolno było wstępować ludziom spoza rodzin milicyjnych. To chyba coś oznacza. Można się poddać,wywiesić białą flagę albo gardzić policją,ale czy to jest wyjście?Czy takie myślenie chociaż o milimetr zmieni policję? Powodów do wściekania się jest mnóstwo,powodów do niezadowolenia jeszcze więcej. Coś zaczęliśmy,dobrze nam szło. Trzymajmy linię,ale bez agresji,zemsty i pogardy. Nie od razu Kraków zbudowali. A propo Krakowa.Widzimy się w weekend. Pozdrawiam. Będzie znowu harówa,ale zawsze to jakaś zmiana klimatu. Inne miasto,inni ludzie. Jakoś to przeżyjemy. Jak na razie to tylko antyterrorystów zakwaterowano w namiotach. Wstyd,ale to nie my powinniśmy się wstydzić,my robimy swoje,a jakie policjanci mają kierownictwo niech sobie społeczeństwo samo popatrzy.

28.11.2018, 23:12

Anonimie używasz kilku Nicków,ale nadal prowokujesz policjantów i od razu wiadomo,że to ty. Daj sobie spokój. Wulgaryzmy też tu nie pomogą. Płacą ci za to,żeby wyłapać policjantów,którzy piszą prawdę o policji i domagają się zmian.To głupie. Nie da się ich wyłapać. Są ich już tysiące.

28.11.2018, 22:41

I

28.11.2018, 22:28

Szanowni młodzi policjanci, dodam jeszcze tylko jedno, w moich czasach szeregowy policjant na koniec roku otrzymywał nagrodę roczną w kwocie 200- 300 zł. Komendanci brali łączną sumę tzw. tajnych kwartalników (tajnych aby nie złościć podwładnych) od 20 000 zł (komisariaty), 50 000-60 000 zł (miejscy, powiatowi) a wojewódzcy nawet ponad 100 000 zł. Takie były dysproporcje i kominy finansowe (a w zasadzie to można by powiedzieć, że taka była polityka rabunkowa). Bazując na moich bardzo złych doświadczeniach z tą firmą (bo obecnie nią gardzę i gdy widzę napis policja głowa automatycznie odskakuje mi w przeciwną stronę na myśl o zmarnowanych latach i życiu zawodowym) to myślę, że obecnie o parę złotych to naprawdę nie ma o co się kłócić.

28.11.2018, 22:02

Szanowni młodzi policjanci, szanuje i rozumiem Wasz gniew spowodowany tym, że ktoś kto ma dwie grupy zaszeregowania wyżej niż Wy, otrzyma 30 zł więcej podwyżki. Ale uwierzcie mi, sytuacja w policji i tak się poprawia i ulega normalizacji zmierzając w prawidłowym kierunku, więc nie ma powodu do narzekań. Te 30 lub 50 zł różnicy w wysokości podwyżek, to i tak jest niczym w porównaniu do czasów z przed 20-u lat gdy sierżant dostawał podwyżkę na dodatku służbowym w kwocie 15 zł a komendant o 1200 zł. Uwierzcie mi kiedyś były takie bandyckie czasy w resorcie w których "góra" grabiła ile tylko się dało a sierżantom zostawał 15 złotowy ochłap. Pamiętam czasy kiedy zarabiałem 1200 zł miesięcznie netto a ochlej morda komendant trzeźwiejący dopiero gdy wrócił do domu po pracy i notorycznie załatwiający całymi dniami prywatę dostawał przed emeryturą na odchodne 2000 zł samej podwyżki na dodatku służbowym. Ludzie uwierzcie mi teraz i tak już mocno ucywilizowali ten policyjny syf w porównaniu do bandytyzmu jaki w nim panował 20 lat temu. Myślę, że o róznice w wysokości 30- 50 złotych nie ma co kopi kurszyć. Wyobraźcie sobie jaki ja byłem 20 lat temu wkurwi.ony gdy dostałem 15 zł podwyżki a mój wiecznie pijany komendant 1200 zł. Pozdrawiam i życzę cierpliwości, czym mniej w policji dawnego bandyckiego bydła tym lepsza będzie ta firma, ale na to potrzeba trochę czasu i wymiany pokoleń skurwys.ynów na młodzsze nie skażone dziadostwem i prywatom.

28.11.2018, 20:40

Tak,ma Pan rację tylko,że na uczelni ten starszy stażem rzeczywiście więcej się uczył i ma większą wiedzę i doświadczenia. W policji same lata służby nic nie mówią. Można mieć 3-4 lata służby i zaliczyć więcej interwencji i prowadzić więcej spraw karnych niż niejeden oficer,który nigdy w radiowozie nie siedział i nigdy w życiu żadnego świadka nie przesłuchał.Taki został oficerem,bo miał wujka gdzie trzeba i taki dzisiaj dostaje największe podwyżki. Pożytek z niego dla policji i społeczeństwa jest żaden.

28.11.2018, 20:17

Tak to już jest w budżetówce (nie tylko w policji, ale i na uczelniach). Podwyżki są najczęściej procentowe, więc najmłodsi dostają najmniej, zaś różnice pomiędzy najmniej i najwięcej zarabiającymi z czasem coraz bardziej się zwiększają.

28.11.2018, 17:59

Niestety najbardziej ryzykowali ci najmłodsi i oni dostaną najmniej. A to przecież oni byli autorami i głównymi aktorami protestu policyjnego. Dzięki nim mamy podwyżki. Nadstawiali głowy,a dostali najmniej. Myślę,że młodzi policjanci popełniają jeden jedyny błąd.

28.11.2018, 07:45

artykuły w formie galerii sprawia, że coraz rzadziej tutaj wchodzę

28.11.2018, 07:08

Tak to prawda,pracuję dla brukowca.

28.11.2018, 07:06

Chyba logiczne,że najmłodsi policjanci zarabiają najmniej,to i podwyżki powinni dostać największe.

27.11.2018, 22:33

Chyba logiczne, że większy staż i doświadczenie oznacza większe zarobki. Młody to i zdziwiony

27.11.2018, 18:56

miało być po 655 brutto, tak poszło w eter, a jak zwykle obcinają jak mogą, najstarsi dostaną najwięcej

27.11.2018, 18:55

NIECH KTOŚ NAGŁOŚNI PROBLEM PODWYŻEK DLA POLICJI BO JAK ZWYKLE MŁODZI DOSTAJĄ NAJMNIEJ

27.11.2018, 18:45

Trockistowsko vel Brenstainowe RAF Fritz'a i sharp oraz rush różnych Krause Balcerów i Undasów powinny być oznaczone paszportami jak mesjasze Sabbataja Cwi-konieczmie

27.11.2018, 17:50

Może któraś Pacha wie jak rozbili Szydło?

27.11.2018, 17:45

niech się wezmą za Obersilesia

27.11.2018, 17:43

Niech sie wezmą za Pallas silesia

27.11.2018, 16:53

Zagrożenie terrorystyczne, mój Boże. W Polsce policjant jest tak zastraszony przez przełożonych, którzy nie życzą sobie żadnych medialnych wydarzeń z chęci uniknięcia rozgłosu mogącego skutkować obarczeniem kogoś odpowiedzialnością co zagraża zasiadającym na wysokich stołkach. Gdyby terrorysta ciężarówką rozjeżdżał ludzi jak to było we Francji to nie było by odważnego policjanta który zdecydował się do nie go strzelać. W policji funkcjonuje powiedzonko- broń jest po to aby ją nosić, nigdy nie zgubić i nigdy nie użyć. W policji jak się coś dzieje to nie ma nikogo odważnego do podjęcia decyzji. Posterunkowy na ulicy zostaje z podjęciem decyzji sam, kompletnie sam. I dla tych pseudo protegowanych oficerków tak jest wygodniej bo w razie kłopotów można powiedzieć, że to nie ja, to posterunkowy tak zdecydował a więc on jest winny. Tylko za co oni na tych wysokich stołkach biorą swoje oficerskie apanaże ? Widziałem sytuacje gdy dowódcy na zabezpieczenia którymi dowodzili przyjeżdzali ze zwolnieniem lekarskich w kieszeni. Jak zabezpieczenie przebiegało pomyślnie to zwolnienia nie pokazywali i wpisywali się na listę do nagród za wzorowe dowodzenie. Gdy zabezpieczenie się waliło jak domki z kart to zwolnienie przedkładali i cedowali dowodzenie na kolejnego. I to ten kolejny stawał się kandydatem do ukarania za żłe dowodzenie przebiegiem zabezpieczenia. Tak wygląda korpus oficerski a wy tu mowicie o obronie przed terroryzmem ?

27.11.2018, 15:39

Terrorystą to jest morawiecki z tą bandą złodzieji z w-wy!!!!! Pojebało psiarnie ! wprowadzili zakaz pływania po zalewie rybnickim ! Jeszcze trochę i rewizje się zaczną!!

27.11.2018, 15:30

Zagrożenie terrorystyczne....., pierwszy stopień alarmowy...., co to oznacza...., hi, hi, hi. Nic to nie oznacza !!! Kompletnie nic to nie oznacza !!!! To tylko puste słowa, mające charakter zasłony dymnej celem naprężenia muskuł i wywołania poczucia w ewentualnych terrorystach, że ktoś coś robi, choć w rzeczywistości nikt nie robi nic bo nie ma na to sił, środków ani fachowców. Ten kraj jest bardzo słaby, policja przeżarta protekcją i nepotyzmem a więc zdemoralizowana i obsadzona niekompetentnymi protegusami po szkole oficerskiej w Szczytnie nie zdolnymi do podejmowania decyzji i kierującymi się we wszystkim co robię zabezpieczaniem sobie tyłkochronu i możliwości zwalenia swoich błędów na innych najczęściej na podwładnych. To tylko taka zasłona dymna. Pamiętam, we wrześniu lata temu po zamachach na Word Trade Center w Polsce też odtrąbiano jakiś tam podniesiony stan gotowości itp bzdury. Wtedy we wrześniu na naradzie szef po zapoznaniu z funkcjonującym jedynie teoretycznie planem działań w takich przypadkach, skomentował cyt: " no to jak być powinno w teorii już wecie, ale wobec kompletnego braku sił i środków nie robimy nic i wracamy do szarej codzienności". Podejrzewam, że dziś jest podobnie bo w tej chorej firmie przez lata nie zmienia się nic.