Międzynarodowy Turniej w szabli o Puchar Zagłębia w Sosnowcu. Kto wygrał Memoriał Rafała Sznajdera?

Piotr Sobierajski
Międzynarodowy Turniej w szabli o Puchar Zagłębia - Memoriał Rafała Sznajdera - zgromadził na starcie 207 zawodniczek i zawodników

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Międzynarodowy Turniej w szabli o Puchar Zagłębia - Memoriał Rafała Sznajdera - zgromadził na starcie 207 zawodniczek i zawodników Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE FB. Ł.Komoniewski/TMS Zagłębie/Zagłębiowski Klub Szermierczy
W sobotę 9 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 4c w Sosnowcu odbyła się kolejna, piąta już edycja Międzynarodowego Turnieju w szabli o Puchar Zagłębia pod nazwą Memoriał Rafała Sznajdera.

Zawody odbyły się po dwuletniej przerwie. Za nami zarówno turniej dziewcząt, jak i chłopców w trzech kategoriach: dzieci, junior młodszy i młodzik. Na planszach Pucharu Zagłębia rywalizowało 215 dziewcząt i chłopców. 20 zawodników reprezentowało MOS Będzin.

W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Emilia Habryń, pochodząca z Będzina, a reprezentująca TMS Zagłębie Sosnowiec. Drugie miejsce zajęła Gabriela Wójcik z Zagłębiowskiego Klubu Sportowego. Trzecie miejsce dla Antoniny Rymaszewskiej z O.Ś. AZS Poznań oraz Fridy Corn z Wiener Sport Clubu.

Zawody juniorów młodszych wygrał Michał Pardela z TMS Zagłębie Sosnowiec, przed kolejnym będzinianinem Bartoszem Markerem, także z TMS Zagłębie Sosnowiec. Trzecie miejsce dla Emiliana Strządały z Klubu Szermierczego AMP oraz Maksymiliana Broscha z Zagłębiowskiego Klubu Sportowego.

W kategorii młodziczek do 14 lat triumfowała Antonina Dobies z UKS Hajduczek Olsztyn. Druga lokata dla Neli Maliszewskiej z AZS AWF Warszawa. Trzecie miejsce zdobyły: będzinianka Amelia Siwek (TMS Zagłębie Sosnowiec) oraz Amelia Ostrowska z UKS Akademia Szermierki Lublin.

Rywalizację młodzików zdominował Szymon Dąbrowski z UKS 13 Białystok. Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Więch z UKS Szabla Ząbki. Trzecie miejsce dla Wiktora Lewkowskiego (UKS 13 Białystok) oraz Damian Palkowski (PTS Jagiellończyk Białystok).

W kategorii dzieci (do 11 lat) zwyciężyła Hanna Niedziałek z UKS Akademia Szermierki Lublin. Wyprzedziła Maję Kosmalę z TMS Zagłębie Sosnowiec, która zdobyła drugie miejsce oraz dwie zawodniczki z brązowymi medalami, a więc Emilię Lizak z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego oraz Weronikę Czyż z UKS Szabla Brzoza.

Wśród chłopców kategorię do 11 lat wygrał Antoni Wójcik z UKS Akademia Szermierki Lublin. Srebrny medal dla Bartłomieja Kamińskiego z UKS Szabla Ząbki a brązowe krążki przypadły Jakubowi Kuźmie z AZS AWF Warszawa oraz Karolowi Iwaszce z UKS Akademii Szermierki Lublin.

Najlepszym reprezentantem MKS MOS Będzin okazał się zdobywca 8 miejsca w kat. dzieci - Szymon Pawłowski.

Honorowy patronat nad imprezą objęli prezydenci największych miast Zagłębia Dąbrowskiego:

• prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński,
  • prezydent Będzina - Łukasz Komoniewski,
  • prezydent Dąbrowy Górniczej - Marcin Bazylak,
  • burmistrz Czeladzi - Zbigniew Szaleniec.

Zawody upamiętniają utytułowanego i pochodzącego z Sosnowca szermierza Rafała Sznajdera.