PlusLiga siatkarek - Zagrały już 10 setów

Leszek Jaźwiecki
Po dwóch pięciosetowych meczach w Dąbrowie Górniczej między Enionem Energią a Budowlanymi jest remis, teraz rywalizacja przenosi się do Łodzi.

Niezwykle wyrównania i zacięta jest rywalizacja o brązowy medal PlusLigi Kobiet. Po dwóch pięciosetowych meczach w Dąbrowie Górniczej między Enionem Energią a Budowlanymi jest remis, teraz rywalizacja przenosi się do Łodzi.

W sobotę podopieczne Waldemara Kawki pokonały łodzianki po raz pierwszy w tym sezonie. We wcześniejszych spotkaniach w rundzie zasadniczej siatkarki Budowlanych wygrała oba spotkania, "sprzą-tnęły" również sprzed nosa Enionowi Puchar Polski.

- Nie ma co wspominać tamtych meczów, teraz otwieramy nowy rozdział, przed nami walka o brązowy medal - mówiła przed tymi meczami Magdalena Śliwa. - Dla obu klubów będzie to historyczne wydarzenie, bo wcześniej jeszcze nie stały na podium.

W sobotnim spotkaniu zespół z Dąbrowy prowadził już 2:0 i miał szansę, by odnieść łatwe zwycięstwo. Niestety, przytrafiły się proste błędy, które rywalki bezlitośnie wykorzystały i doprowadziły do remisu. W tie breaku emocji też nie brakowało, więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Dąbrowy Górniczej i mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

Również pięć setów stoczyły ze sobą obie drużyny w drugim spotkaniu. Tym razem lepiej w to spotkanie weszły łodzianki i to one prowadziły 2:0 w setach. Na szczęście dąbrowianki w porę się przebudziły i podjęły jeszcze walkę. Sił starczyło jednak tylko do połowy piątego seta. Później karty rozdawały siatkarki Budowlanych.

O 3. miejsce
Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Organika Łódź 3:2 (25:21, 25:10, 15:25, 20:25, 15:9) i 2:3 (18:25, 21:25, 25:19, 25:16, 11:15 )