Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Dąbrowie Górniczej schłodzimy się w upalne lato dzięki kurtynom wodnym, czekają też zdroje wodne

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
W Dąbrowie Górniczej można się schłodzić dzięki kurtynom wodnym, a wody napić się w jednym z siedmiu zdrojów

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W Dąbrowie Górniczej można się schłodzić dzięki kurtynom wodnym, a wody napić się w jednym z siedmiu zdrojów Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. Dąbrowskie Wodociagi
Przed nami kolejne, upalne dni tego lata. Kiedy żar leje się z nieba warto skorzystać z ochłody, a taką w Dąbrowie Górniczej zapewniają m.in. kurtyny wodne. Wody można napić się natomiast w jednym z kilku wodnych zdrojów.

Podczas spacerów po mieście można się schłodzić korzystając z kurtyn wodnych. W sezonie letnim (czerwiec-wrzesień), kiedy temperatura przekracza 25 stopni Celsjusza takie właśnie kurtyny pojawiają się w kilku punktach. Kurtyny są czynne na żądanie po naciśnięciu przycisku uruchamiającego mgłę wodną. Dziś takie kurtyny znajdziemy na terenie Fabryki Pełnej Życia, na placu przed Pałacem Kultury Zagłębia oraz dwie bramki czynne całą dobę przy wejściu do Parku Hallera oraz na Placu Bema w dzielnicy Gołonóg.

W razie potrzeby możemy też w Dąbrowie Górniczej napić się wody z jednego z siedmiu zdrojów wodnych.
Cztery zdroje znajdują się w rejonie ulic: Letniej (okolice Centrum Sportów wodnych i Letnich), Pustynnej 128 w Błędowie , Łączącej nr 24-28 i Pogorii (skrzyżowanie ulicy z ul. Św. Antoniego).

Trzy zdroje zlokalizowane na ul. Pogoria – Rybaczówka (oklice parkingu przy plaży Rybaczówka, w Łośniu (ul. Ząbkowicka, Pocztowa) oraz na Placu Hutnika przy ul. Kasprzaka.

Wszystkie te punkty podlegają pracom eksploatacyjnym:

  • Przed uruchomieniem zazwyczaj w kwietniu lub maju, zdroje poddawane są przeglądom technicznym oraz czynnościom konserwacyjnym polegającym na mechanicznym czyszczeniu oraz płukaniu przyłącza i zdroju wodą oraz wodą z normatywną dawką podchlorynu sodu tj. 0,3mg/l.
  • Po zakończonych pracach eksploatacyjnych, w ramach monitoringu operacyjnego pobierane są próbki wody do badań. Zakres badań obejmuje następujące parametry: fizykochemiczne - temperatura, barwa, mętność, pH, przewodność elektryczna właściwa, chlor wolny, mangan ogólny, żelazo ogólne, twardość ogólna, siarczany, chlorki, mikrobiologiczne - bakterie grupy coli, Escherichia coli, Enterokoki kałowe, ogólna liczba mikroorganizmów w 220C .
  • W okresie użytkowania zdroje są raz w miesiącu przepłukiwane wodą, a końcówki oraz misy dezynfekowane płynem odkażającym.
  • Zdroje z ul. Pustynnej, Łączącej i Ząbkowickiej pracują cały rok (zabezpieczenie dostępu do wody dla mieszkańców nie posiadających przyłącza wodociągowego), natomiast pozostałe jesienią (wrzesień) są ponownie dezynfekowane i zakręcane za zasuwie celem zabezpieczenia przed sezonem zimowym.
od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto