W Dąbrowie Górniczej swoje święto mieli nauczyciele
Coroczna gala jest okazją do wyróżnienia pedagogów oraz podziękowania im za trud, jaki codziennie wkładają w rozwój i wychowanie młodego pokolenia. Tym razem nagrodzonych zostało 81 dyrektorów placówek edukacyjnych oraz nauczycieli. Podziękowania skierowali do nich przedstawiciele władz samorządowych Dąbrowy Górniczej, a także parlamentarzyści. Życzyli im m.in. wytrwałości, sukcesów w przekazywaniu młodemu pokoleniu ważnych wartości, które ukształtują ich światopogląd na wiele lat, a także pozwolą dokonywać w życiu jak najlepszych wyborów. Podczas spotkania w Pałacu Kultury Zagłębia – po raz pierwszy w historii miasta – na scenie awanse na stopień nauczyciela mianowanego odebrali dąbrowscy nauczyciele szkolni oraz wychowania przedszkolnego. W trakcie uroczystości wszyscy mieli okazję zobaczyć nowatorską prezentację artystyczną wiersza "Rzepka" Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 30.
KLIKNIJ TUTAJ, by zobaczyć ZDJĘCIA z uroczystości
Oto nagrodzeni dyrektorzy:
- Kopczyńska Bożena Przedszkole nr 6
- Radziej Halina Przedszkole nr 12
- Szwajczewska Barbara Przedszkole nr 20
- Frankiewicz Beata Przedszkole nr 29
- Kaźmierczyk Alicja Przedszkole nr 33
- Kuciak Małgorzata Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4
- Borzęcka Katarzyna Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6
- Krupa Marian Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7
- Stańko Ewa Szkoła Podstawowa nr 7
- Dorota Bulińska Szkoła Podstawowa nr 11
- Tomanek Izabella Szkoła Podstawowa nr 12
- Raczek Dorota Szkoła Podstawowa nr 18
- Haberko Alicja Szkoła Podstawowa nr 20
- Jagodzińska Monika Szkoła Podstawowa nr 29
- Pluta Anna Szkoła Podstawowa nr 30
- Pełka Elżbieta Zespół Szkół nr 4
- Bończak Beata I Liceum Ogólnokształcące im. Łukasińskiego
- Rudzka Elżbieta II Liceum Ogólnokształcące im. Żeromskiego
- Artur Iwan III Liceum Ogólnokształcące im. Andersa
- Ornat Anna V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Zamoyskiego
- Latosik Andrzej Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków
- Woźniak Tomasz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
- Wilk Iwona Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej
Oto nagrodzeni nauczyciele:
- Sendela Edyta Przedszkole nr 4
- Rasek Urszula Przedszkole nr 4
- Skrzesiewicz Magda Przedszkole nr 11
- Zygała Mariola Przedszkole nr 12
- Olak Honorata Przedszkole nr 12
- Ciemięga Maria Przedszkole nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi
- Wroniszewska-Lech Marta Przedszkole nr 29
- Żak Paulina Przedszkole nr 29
- Michalska Justyna Przedszkole nr 32
- Potempska-Werner Agnieszka Szkoła Podstawowa nr 3
- Palonc-Spisak Ewa Szkoła Podstawowa nr 7
- Nowak Iwona Szkoła Podstawowa nr 8
- Mikulska AleksandraSzkoła Podstawowa nr 8
- Słaboń Marzena Szkoła Podstawowa nr 8
- Kozub Anna Szkoła Podstawowa nr 10
- Studzińska Iwona Szkoła Podstawowa nr 11
- Gala Bożena Szkoła Podstawowa nr 12
- Gwiazda-Pniak Jolanta Szkoła Podstawowa nr 12
- Sokalska Barbara Szkoła Podstawowa nr 12
- Cieślik Beata Szkoła Podstawowa nr 13
- Łój Agnieszka Szkoła Podstawowa nr 13
- Pajurek Ewa Katarzyna Szkoła Podstawowa nr 13
- Sekita Dorota Szkoła Podstawowa nr 13
- Łabędzka Iwona Szkoła Podstawowa nr 13
- Skrzekowska Weronika Szkoła Podstawowa nr 13
- Kosoń Iwona Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi
- Walotek Teresa Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi
- Gacek Barbara Szkoła Podstawowa nr 18
- Rapacz-Perz Dorota Szkoła Podstawowa nr 18
- Borek Małgorzata Szkoła Podstawowa nr 18
- Kubik Grzegorz Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi
- Polak Małgorzata Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi
- Michalska Urszula Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi
- Furgalińska Joanna Szkoła Podstawowa nr 21
- Śliwka Aleksandra Szkoła Podstawowa nr 21
- Uzdowska Magdalena Szkoła Podstawowa nr 21
- Jaśko-Pypłacz Barbara Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Przedszkolnymi
- Roch Aleksandra Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Przedszkolnymi
- Kalaga Joanna Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi
- Matlas Edyta Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi
- Wylężek Izabela Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi
- Kołacz Marta Szkoła Podstawowa nr 30
- Muniowska Monika Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
- Kustra Agnieszka Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
- Cabała Ewa Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5
- Olszewska Anna Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6
- Serafin-Przybyła Magdalena Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6
- Brożek Małgorzata Zespół Szkół nr 4
- Banak Izabela Zespół Szkół Sportowych
- Przewieźlik Dorota Zespół Szkół Sportowych
- Rzewnicki Wiktor Zespół Szkół Sportowych
- Hofman Grzegorz Zespół Szkół Sportowych
- Latos Wioleta Zespół Szkół Sportowych
- Kieljan Artur Zespół Szkół Sportowych
- Mackiewicz Anna Zespół Szkół Sportowych
- Jurkiewicz Wojciech Liceum Sztuk Plastycznych
- Kulesa Wioletta Liceum Sztuk Plastycznych
- Łucka-Stojek Magdalena Liceum Sztuk Plastycznych
- Baraniuk MałgorzataZespół Szkół Muzycznych
- Kaliński Arkadiusz Zespół Szkół Muzycznych
- Dobczyńska-Wójcik Joanna I Liceum Ogólnokształcące
- Hat Małgorzata I Liceum Ogólnokształcące
- Kańska Joanna I Liceum Ogólnokształcące
- Madejska-Bąk Anna I Liceum Ogólnokształcące
- Pawik Ewa I Liceum Ogólnokształcące
- Prychodko Joanna II Liceum Ogólnokształcące
- Chat Kalina III Liceum Ogólnokształcące
- Ziółko Violetta III Liceum Ogólnokształcące
- Karcz Jolanta V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
- Matyjasik Agnieszka Techniczne Zakłady Naukowe
- Sadowska Iwona Techniczne Zakłady Naukowe
- Dziopa Monika Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
- Jankowiak Marta Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
- Nowak Anna Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
- Podsiedlik Anna Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej
- Dróżdż-Kobus Agnieszka Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej
- Zawali Małgorzata Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
- Kaleta Edward Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
- Rabsztyn Michał Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
- Skutnik Małgorzata Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
- Rajman Magdalena Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
W trakcie środowej gali poznaliśmy też najlepszych uczniów szkół w Dąbrowie Górniczej. To oni właśnie zostali nagrodzeni stypendiami Miasta Dąbrowa Górnicza za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.
W tym roku prezydent Dąbrowy Górniczej przyznał 127 stypendiów osobom, które odniosły sukcesy w olimpiadach i konkursach naukowych i artystycznych oraz w zmaganiach sportowych. Oficjalne wręczenie stypendiów odbędzie się 11 października o godzinie 10 w Pałacu Kultury Zagłębia podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Oto lista wszystkich stypendystów:
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika
- Patryk Szpruch
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja
- Sofia Paczyńska
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Adama Mickiewicza
- Maja Grudzińska
- Julia Ksiądzyna
- Aleksandra Kurzydlak
- Maja Lech
- Natalia Maj
- Wiktoria Maj
- Katarzyna Palimąka
- Julia Tokarz
- Katarzyna Zając
- Dominik Zubko
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Stanisława Staszica
- Małgorzata Ciaś
- Alicja Nalepa
- Natalia Rogowicz
- Lena Żmuda
- Szkoła Podstawowa nr 13 im. Adama Piwowara
- Michał Frańczak
- Jakub Wasilewski
Szkoła Podstawowa nr 18 im. Władysława Broniewskiego
- Filip Nieckarz
- Jan Olszewski
- Oskar Wencek
Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Generała Władysława Sikorskiego
- Natasza Bryksy
- Filip Rabka
Szkoła Podstawowa nr 21
- Kamil Bieniek
- Franciszek Butkus
- Zuzanna Jachimczak
- Natalia Smoleńska
- Martyna Wancisiewicz
Szkoła Podstawowa nr 25 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2
- Mateusz Kubarek
Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Marii Konopnickiej
- Nadia Kępska
- Magdalena Kraszewska
- Magdalena Michalik
Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego
- Julia Borowik
- Oliwier Langowski
- Oliwia Seweryn
- Nikodem Woźny
- Przemysław Wojdała
Szkoła Podstawowa nr 30 im. Emilii Zawidzkiej
- Tymoteusz Górniak
- Karolina Skoczyńska
- Wiktor Swatowski
- Kacper Zmarlak
Szkoła Podstawowa nr 31 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7
- Jan Bochnak
- Karolina Siudyka
Szkoła Podstawowa nr 33 z Oddziałami Sportowymi w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków
- Aleksandra Binko
- Julia Bomba
- Mykola Ignatenko
- Lena Dudek
- Oliwia Fortuna
- Aleksandra Frąckowiak
- Nataniel Gajocha
- Maja Grzechuła
- Jakub Jankowski
- Antonina Kapka
- Mikołaj Kapka
- Maja Karcz
- Adrian Karpała
- Martyna Kolman
- Kaja Kostańczyk
- Adrian Kowalski
- Maya Krzyżyk
- Milena Kulka
- Weronika Malinowska
- Nela Mancin
- Mateusz Matuszczyk J
- Julia Paprota
- Martyna Piątkiewicz
- Patryk Pichit
- Jakub Polczak
- Kacper Przewieźlik
- Borys Pytel
- Kacper Robakiewicz
- Karolina Rojek
- Liliana Skubisz
- Kinga Słowikowska
- Małgorzata Socha
- Milena Sołtysik
- Aleksander Spyra
- Paweł Suwalski
- Klaudia Szeląg
- Sonia Walkowicz
- Jakub Wdowiak
- Piotr Więzik
- Filip Zander
- Paulina Wawrzyńczak
Szkoła Podstawowa nr 34 w Zespole Szkół nr 4 im. Królowej Jadwigi
- Aleksandra Wojtunik
Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków
- Wiktoria Absyl
- Maja Bazylak
- Hubert Cisoski
- Gabriela Gwiazda
- Natalia Jakubczyk
- Bartosz Kieljan
- Kacper Latosik
- Oliwier Łukasik
- Zuzanna Łukasik
- Kinga Mucha
- Mateusz Pinczak
- Weronika Rokicka
- Patryk Rychlik
- Sebastian Słowikowski
- Zuzanna Sraga
- Julia Staszkiewicz
- Stefańczyk Magdalena
- Kinga Tomasik
- Dominik Wdowiak
- Zuzanna Włodyka
- Jakub Wojdała
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka
- Izabela Banach
- Magdalena Mazur
- Matylda Sidor
I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego
- Danuta Grudzień
- Oliwier Jeziorowski
- Anna Widawska
II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
- Tymoteusz Grobelny
- Weronika Hat
- Paulina Nawrot
- Julia Przewieźlik
V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego
- Wiktoria Siudyka
- Michał Stanek
- Emilia Tryjańska
Technikum nr 3 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
- Zuzanna Ćwik
- Iga Kleszcz
- Nikola Mrówczyńska
- Kaja Widera
- Wanessa Ziętek
- Zuzanna Stawska
Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi Stowarzyszenia Szkół Katolickich
- Emilia Łubniewska
Akademickie Liceum Ogólnokształcące
- Stanisław Sypion
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?