Rokrocznie gromadzi na starcie setki zawodników z całej Polski. Zapisy na bieg rozpoczęły się w lutym, a na liście startowej znajduje się już ponad 800 uczestników. Jest to jedna z najważniejszych imprez biegowych w regionie i południowej Polsce. W 14 dotychczasowych edycjach wystartowało w sumie 14 tysięcy zawodników.
Tegoroczny bieg powraca do centrum miasta. Po raz pierwszy w historii tej biegowej imprezy start i meta będą usytuowane w okolicach Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum. Startujemy punktualnie o godzinie 10:00. Nie będzie nudno. Po pokonaniu trasy, gdzie dominować będzie miejski krajobraz, bieg przeniesie się w zieloną strefę parku i jezior.
Tak wyglądała rywalizacja w 2021 i 2022 roku zobacz zdjęcia, kliknij TUTAJ!
Treningowy partner -W pogoni za duchem – w każdą sobotę od godziny 9 prowadzi przygotowania do startu. Wspólnie się rozciągamy, podbiegamy i poznajemy trasę. Bieżące informacje dostępne są: TUTAJ
Każdy biegacz, który ukończył 70 lat, jak również uczestnicy wszystkich poprzednich edycji, wystartują bez konieczności opłat. Posiadacze Kart Dąbrowskiej Rodzinki i Ogólnopolskiej Karty Seniora mogą liczyć na zniżki .
Biuro Zawodów będzie do dyspozycji uczestników 15 Półmaratonu Dąbrowskiego:
- 15.04.2023 r. w godz. 10:00 – 18:00
- 16.04.2023 r. w godz. 08:00 – 9:30
W tych dniach będzie także możliwość zapisu oraz dokonania opłaty startowej. Opłata startowa wynosi 90 zł w terminie 1-12 kwietnia oraz 150 zł – w biurze zawodów 15-16 kwietnia 2023r.
Na mecie czeka na wszystkich medal pamiątkowy, posiłek regeneracyjny oraz liczne atrakcje od partnerów. W tym roku współpracują z organizatorami – CSiR-em oraz miastem Dąbrowa Górnicza - British School, Salsa, Dąbrowskie Wodociągi, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Katowice, Saint-Gobain, Zakręcona Fota 360, Helen Doron, Reha Punkt, Silesia Marathon.
Na trasie bieg będzie wspierać dźwiękowo Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej oraz punkty kibica uczniów z dąbrowskich szkół.
- Zapraszamy wszystkich do startu w okolicznościowej technicznej koszulce wykonanej z recyklingu, którą możecie nabyć w sklepie internetowym Hasztag.dg. Z biegowym świętem wiążą się utrudnienia w korzystaniu z dróg publicznych. Niedogodności mogą wystąpić na odcinkach ulic: Kościuszki, Górniczej, Legionów Polskich, Sobieskiego, Limanowskiego, Robotniczej, Marianki, Letniej, Niemcewicza, Granicznej, Łączącej, Konopnickiej oraz w okolicach Ronda Żołnierzy Wyklętych w centrum miasta. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego kibicowania. Podarujcie sobie moc niezapomnianych sportowych wrażeń w Aktywnej Dąbrowie – mówi Anna Jawor-Lachowicz z dąbrowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.
Partnerem tytularnym, niezmiennie od 2016 roku, jest ArcelorMittal Poland. Bieg odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego oraz prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza.
Patronami medialnymi 15 Półmaratonu Dąbrowskiego są: Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl oraz Radio Eska.
Gladiatorzy na Narodowym, relacja z gali XTB KSW Colloseum 2
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?