Anna Myca z brązowym medalem ME kadetek w zapasach

csir.pl
Zawodniczka CSiR w Dąbrowie Górniczej i reprezentantka Polski, Anna Myca, w dniach 9-14.08.2011r. startowała w zapaśniczych mistrzostwach starego kontynentu.

Jak informuje dąbrowskie Centrum Sportu i Rekreacji, Anna Myca startując w kategorii do 38 kilogramów wygrała pierwszą walkę z Turczynką Gormus Busra.

Prowadząc w pojedynku (5-0) położyła swoją przeciwniczkę na łopatki kończąc tym samym walkę.

W półfinale uległa zawodniczce z Ukrainy Cherkas Iryna (1-3) (0-5). Jednak kolejny pojedynek, o brązowy medal, Ania rozstrzygnęła na swoją korzyść, nie dając szans swojej rywalce z Norwegii, Eriksen Ramona.

W zawodach startowało 28 państw, które reprezentowane były przez 156 zawodniczek w 10 kategoriach wagowych. Polki zdobyły 5 brązowych medali i uplasowały się drużynowo na 4 miejscu. (MOS)