Azerrail Baku - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1

Leszek Jaźwiecki
Ivana Plchotowa i jej koleżanki z Tauronu  MKS ciągle czekają na pierwsze zwycięstwo w LM
Ivana Plchotowa i jej koleżanki z Tauronu MKS ciągle czekają na pierwsze zwycięstwo w LM Jakub Jaźwiecki
Nie udała się wyprawa do dalekiego Azerbejdżanu siatkarkom Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. W trzeciej rundzie Ligi Mistrzyń podopieczne Waldemara Kawki przegrały z Azerrailem Baku 1:3 i zmniejszyły swoje szanse na wyjście z grupy prawie do minimum. Na półmetku rozgrywek dąbrowianki mają zaledwie jeden punkt.

W ostatnim, przegranym ligowym meczu z BKS Aluprof chorą Krystynę Strasz zastąpiła Belgijka Charlotte Leys. W Baku na tej pozycji szkoleniowiec MKS wystawił Włoszkę Milenę Stacchiotti. Trener Kawka uznał chyba, że w ten sposób wzmocni przyjęcie.

Ten manewr nie zaskoczył włoskiego szkoleniowca Aze-rrailu Alessandro Chiappiniego. Partnerka Michała Łaski zagrała przecież jako libero Tauronu podczas meczu z Azerkami w memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej w Katowicach.

Po wygraniu pierwszego seta dąbrowianki nie poszły za ciosem. Wprost przeciwnie - stanęły, grały bardzo słabo i Azerki od razu to wykorzystały. Od stanu 2:2 szybko powiększały przewagę i wygrały seta 25:12! Trener Kawka próbował wybić z równego rytmu zawodniczki Azerrailu, dokonywał roszad w składzie. Bez skutku.

Zimny prysznic przydał się zawodniczkom Tauronu i na początku trzeciego seta wydawało się, że wszystko wróciło do normy. Udało się przełamać niemoc w ataku, dobrze zaczął funkcjonować także blok. Szko-da tylko, że na krótko. Tauron prowadził 14:1o, ale wtedy na zagrywce pojawiła się Manon Flier i rozbiła kompletnie polski zespół. Bardzo dobrze radziła sobie także rozgrywająca Azerrailu Milena Radecka. To wystarczyło na wygranie seta.

Siatkarki z Azerbejdżanu nie wypuściły już okazji i także w następnym secie szybko wypracowały sobie przewagę. Pod koniec Tauronowi udało się odrobić kilka punktów, ale to było za mało.

Dąbrowianki nadal pozostają bez zwycięstwa w Lidze Mistrzyń. W następnej kolejce w grupie D gościć będą u siebie zespół z Baku i będą miały okazję do rewanżu.

Liga Mistrzyń. Grupa D
Azerrail Baku - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 25:12, 25:20, 25:17)

Tauron MKS Dirickx, Zaroślinska, Skowrońska, Tokarska, Leys, Plchotova, Stacchiotti (libero) oraz Śliwa, Szczurek, Kaczor, Liniarska, Nuszel

W drugim meczu tej grupy Dresdner SC - Eczacibasi Stambuł 0:3 (24:26, 19:25, 14:25)

1. Eczacibasi 3 9 9:1

2. Azerrail Baku 3 6 6:5

3. Dresdner SC 3 2 4:8

4. Tauron MKS 3 1 4:9

Następne mecze Tauron MKS - Azerrail (wtorek, 20 listopada, 18), Eczacibasi Stambuł - Dresdner SC (czwartek, 22 listopada, 18)

Liga Mistrzów. Grupa C Trentino Volley - ZAKSA Kędzierzyn 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

Liga Mistrzów. Grupa E Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:18)

Liga Mistrzów. Grupa G Asseco Resovia - Bre Banca Lannutti Cuneo 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)