Badminton - Finał Grand Prix dla gospodarzy

(pas)
W minioną sobotę w hali SP 31 odbył się ostatni turniej XIV Grand Prix Dąbrowy Górniczej w badmintonie, organizowanego przez Centrum Sportu i Rekreacji. Na starcie pojawiło się 64 zawodników.

Do ostatnich pojedynków ważyły się losy kilku pozycji, m. in. Pierwszego miejsca w kategorii gimnazjów zarówno dziewcząt, jak i chłopców oraz w kategorii open. Do końca trwała także walka o trzecie miejsce wśród dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.

Wśród szkół podstawowych triumfowała Paulina Konieczna (50 pkt) przed Żanetą Maszkowską (34 pkt) (obie UKS Ząbkowice), które takie same miejsca zajęły w ostatnim turnieju. Na podium znaleźli się także dwaj ich klubowi koledzy w tej samej kategorii. Wygrał Jakub Kachniarz (50 pkt), a drugie miejsce zajął Jakub Smajda (34 pkt).

Wśród gimnazjalistek też triumf gospodarzy z UKS-u, a konkretnie Olgi Wilk (44 pkt) oraz Michała Dziurskiego (46 pkt). Tutaj srebrny medal także dla Ząbkowic, czyli Wojciecha Śmiłowskiego. W kategorii open zwyciężył kolejny reprezentant gospodarzy Damian Nowosielski (42 pkt), przed Piotrem Woźniakiem z Zabrza. W grach podwójnych wygrała para Maczuga/Wójcik, wyprzedzając reprezentantów UKS-u Dziurskiego i Kamila Wójcika. Kolejny cykl Grand Prix w lutym przyszłego roku. - Mecze stały na wysokim poziomie - podkreślił Marian Krupa, organizator rozgrywek.