Bartek największą nadzieją

(pas)
Bartek Wiśniewski święci na pływalniach coraz większe triumfy.
Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy dąbrowskiego MMKS-u podczas Grand Prix Polski w Kozienicach, gdzie osiągali świetne rezultaty i stawali na podium.

Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy dąbrowskiego MMKS-u podczas Grand Prix Polski w Kozienicach, gdzie osiągali świetne rezultaty i stawali na podium. Na starcie zawodów stanęła prawie cała krajowa czołówka polskich pływaków, a wśród nich nasi zawodnicy: Bartosz Wiśniewski, Magdalena Fijałkowska, Emilia Pałczyk i Kamil Samul.

Najszybciej z dąbrowian pływał Bartek Wiśniewski, który w swojej koronnej konkurencji nie dał szans rywalom, zdecydowanie wygrywając 100 m. motylkiem, z czasem 0:54,26. W kolejnych startach Bartek także zajmował wysokie pozycje. Na 50 m. motylkiem zajął trzecie miejsce z czasem 0:25,03, a na dystansie 50 m. dowolnym wywalczył czwartą lokatę. Zdobył także pierwsze miejsce w klasyfikacji sprinterów na 200 m. stylem dowolnym, osiągając rezultat 1:50,81.

Na podium stanęła również 16-letnia Magdalena Fijałkowska, która przepłynęła 100 m. zmiennym z czasem 1:07,15, co dało jej trzecie miejsce. Oczko niżej została sklasyfikowana w wyścigu na 200 m. stylem zmiennym, który pokonała w czasie 2:23,71. Emilia Pałczyk zajęła natomiast wysokie, piąte miejsce na 100 m. zmiennym oraz VIII w konkurencji 200 zmiennym.

Podczas zawodów wręczone zostały również wyróżnienia dla najlepszych pływaków minionego roku. Najlepszą pływaczką w ocenie dziennikarzy i trenerów za rok 2005 została Otylia Jędrzejczak, a najlepszym pływakiem Paweł Korzeniowski. Oboje są aktualnymi Mistrzami Świata z Montrealu. Wyłoniono też największe nadzieje polskiego pływania. Wśród kobiet zwyciężyła Iga Kalinowska, a wśród mężczyzn Bartosz Wiśniewski (rekordzista Polski seniorów, wicemistrz Europy Juniorów oraz czwarty zawodnik Mistrzostw Europy seniorów).