Chorzów. Bieg Wiosenny w Parku Śląskim - ZDJĘCIA. Prawie 1,5-tysiąca osób pobiegło z flagą Ukrainy zamiast logo Decathlonu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Bieg Wiosenny w Parku Śląskim cieszył się wielkim zainteresowaniem biegaczy

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Bieg Wiosenny w Parku Śląskim cieszył się wielkim zainteresowaniem biegaczy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Park Śląski To już dziewiąta edycja zakończona sukcesem. W niedzielę 20 marca rozegrano Bieg Wiosenny w Parku Śląskim tradycyjnie otwierający sezon biegowy w naszym regionie. Na starcie stanęło blisko 1,5-tysiąca osób, które na numerach startowych miały ukraińską flagę zamiast logo Decathlonu, bo organizatorzy zerwali współpracę z francuską firmą po tym jak ta postanowiła nie wycofywać się z rynku rosyjskiego po agresji tego kraju na Ukrainę. Zobaczcie wyniki i zdjęcia Biegu Wiosennego w Parku Śląskim.

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim. Blisko 1,5-tysiąca osób pobiegło z flagą Ukrainy zamiast logo Decathlonu

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim co roku otwiera sezon biegowy w naszym regionie. Impreza cieszy się wielką popularnością wśród biegaczy, W niedzielę 20 marca odbyła się już po raz dziewiąty.

W tym roku do rywalizacji na dystansie 10 km zapisało się blisko 1,5-tysiąca biegaczy. Start zawodów miał miejsce na Polach Marsowych, a trasa biegu wiodła alejkami Parku Śląskiego zarówno tymi głównymi jak i mniej odwiedzanej przez spacerowiczów części zalesionej.

Meta usytuowana była na Stadionie Śląskim. Dzięki temu biegacze startujący w Biegu Wiosennym mogli poczuć się jak gwiazdy mityngów rozgrywanych co roku na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z BIEGU WIOSENNEGO

Tegoroczny Bieg Wiosenny rozgrywany był pod hasłem pomocy Ukrainie. Z tego powodu na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy Park Śląski zrezygnował ze współpracy z firmą Decathlon, która ogłosiła, że mimo agresji Rosji na Ukrainę nie wycofa się z rosyjskiego rynku. Logo francuskiej firmy na numerach startowych i szarfach medali zaklejone zostało ukraińską flagą.

Organizatorzy zdecydowali, że za każdy przebiegnięty kilometr przez uczestników Biegu Wiosennego przeznaczą 2 zł na wsparcie ukraińskich kobiet i dzieci potrzebujących pomocy. Frekwencja dopisała, więc udało się w ten sposób zdobyć na ten cel prawie 30 tys. zł.

Zawody w Parku Śląskim wygrał biegacz z Ukrainy Bogdan Semenowicz, który 10-km dystans pokonał w czasie poniżej pól godziny. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła jego żona Natalia Semenowicz, a zwyciężyła reprezentantka Ukrainy w maratonie na igrzyskach w Tokio Wiktoria Kaliużna.