Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Codzienność w Dąbrowie Górniczej... 20 lat temu! Tak wtedy wyglądało życie w mieście! Zobacz zdjęcia z 2002 roku

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Tak Dąbrowa Górnicza wyglądała w 2002 roku

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tak Dąbrowa Górnicza wyglądała w 2002 roku Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE arc. Polska Press
Codzienność w Dąbrowie Górniczej... 20 lat temu! To niby tylko 20 lat... ale patrząc na rozwój społeczny, technologiczny i inwestycyjny w naszym mieście, to szmat czasu. Zobaczcie te zdjęcia! Tak wyglądało wówczas nasze miasto i życie w nim.

Prezentujemy archiwalne fotografie z roku 2002.

Tak wyglądał zwyczajny dzień w Dąbrowie Górniczej... 20 lat temu! Zobaczcie jak wtedy wyglądało miasto i życie w nim - pamiętacie?

Na naszych zdjęciach możecie zobaczyć, co się wtedy działo w mieście, czym żyła Dąbrowa Górnicza. Widać więc m.in. budowę aquaparku Nemo Wodny Świat, Kauflanda przy ul. Morcinka w Gołonogu, tuż po otwarciu w listopadzie 2002 roku, czy też skutki wielkiej powodzi, jaka dotknęła między innymi mieszkańców Tucznawy.

Udokumentowaliśmy też na zdjęciach oddanie mieszkańcom osiedla domków socjalnych przy ulicy Spisaka (było to 96 mieszkań, a wszystko działo się w czerwcu), budowę nowego Urzędu Miejskiego przy ul. Granicznej, a także otwarcie stacji dializ. 8 sierpnia 2002 roku dąbrowianie mogli natomiast zobaczyć przebudowany i odnowiony plac z fontanną w kształcie piramidy na ulicy 3 Maja. Jest też kolędowanie na górce przy kościele św. Antoniego Padewskiego.

Tak Dąbrowa Górnicza wyglądała w 2002 roku

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Codzienność w Dąbrowie Górniczej... 20 lat temu! Tak wtedy w...

To właśnie wtedy miała też miejsce zagadkowa eksplozja samochodu marki Daewoo przy ulicy Mireckiego oraz eksplozja w domu przy ul. Cieplaka. Paliły się też mieszkania socjalne przy ulicy Łącznej. Widać też zamkniętą kładkę nad torami kolejowymi w centrum miasta i pasażerów, którzy muszą przemykać dołem po torach. Zabytkowy budynek byłego dworca PKP niszczał natomiast z każdym miesiącem. I tak aż do dziś. Na szczęście właśnie rozpoczyna się jego gruntowna przebudowa.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto