Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czarodziejski dotyk

(kaz)
Strach, śmiech, smutek i skupienie – te i inne emocje co dzień malują się na twarzy. Powoduje to stałe napięcie mięśni mimicznych, co w konsekwencji oznacza pojawienie się zmarszczek.

Strach, śmiech, smutek i skupienie – te i inne emocje co dzień malują się na twarzy. Powoduje to stałe napięcie mięśni mimicznych, co w konsekwencji oznacza pojawienie się zmarszczek.

Z pomocą zmęczonej twarzy może przyjść masaż, który sprawi, że skóra będzie promienna i ujędrniona. Według założeń akupresury, skóra twarzy to swoista mapa punktów energetycznych, tzw. meridianów, których pobudzanie może wpłynąć na zdrowie i wygląd osoby poddającej się masażowi.

To jeden z najstarszych sposobów oddziaływania na funkcjonowanie organizmu. Jego działanie znano już w starożytnym Egipcie. Przyspiesza obieg krwi w naczyniach, dzięki czemu aktywniej dostarcza tkankom substancji odżywczych i detoksykuje organizm. Pod jego wpływem mięśnie rozluźniają się, a owal twarzy ulega wygładzeniu. Ponadto odstresowuje skórę i powoduje jej lepsze dotlenienie.

W działaniu przypomina naturalny peeling, ponieważ ułatwia złuszczanie martwego naskórka i pobudza skórę do odnowy. Wówczas wykorzystane podczas zabiegu preparaty lepiej i głębiej są wchłaniane.


Nie pytaj o wiek

Regularne masaże twarzy gwarantują wygładzenie zmarszczek już istniejących i przeciwdziałają pojawieniu się nowych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych do ich stosowania. W ramach profilaktyki może być również wykonywany u nastolatek.
Powinien jednak być dostosowany do rodzaju skóry i jej potrzeb. Wiadomo, że cera łojotokowa i sucha czy młoda i dojrzała różnić się będą zastosowaną pielęgnacją, w postaci użytych podczas masażu ampułek czy regeneracyjnych olejków. W przypadku zaawansowanej postaci trądzika, najlepiej najpierw wyleczyć skórę, by zmiany chorobowe się nie rozprzestrzeniły.

Opuszki w natarciu

Masaż powinien być wykonywany zgodnie z przebiegiem naczyń krwionośnych, w kierunku do serca. Polega na delikatnym głaskaniu, ugniataniu oraz rozcieraniu skóry twarzy łagodnymi i płynnymi ruchami.

Masaż możemy również wykonać sami w domu. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ nieumiejętne jego wykonanie może sprawić, że uzyskamy odwrotny efekt od zamierzonego. Dlatego, aby skóra nie rozciągała się nadmiernie, dobrze jest wykorzystać do masażu olejek lub krem nawilżający.


Fachowiec pilnie poszukiwany

Masaż w zależności od celu, w jakim jest wykonywany, wymaga od masażysty bardzo dużej wiedzy, praktyki i umiejętności. Inny jest masaż wykonywany w celu kosmetycznym, inny natomiast w celu leczniczym. Techniki stosowane w obu przypadkach są podobne, lecz sposób i częstotliwość ich wykonywania jest różny. Należy pamiętać, że masaż twarzy to również masaż okolic ucha i małżowiny usznej oraz podbródka i okolic szyi. Dlatego tak ważna i konieczna jest znajomość dokładnej anatomii tych miejsc w zakresie układu krwionośnego, limfatycznego, mięśniowego i nerwowego, np. ze względu na znajdujące się tam węzły chłonne. W obu tych masażach bardzo ważny jest kierunek wykonywanych ruchów, ich płynność i siła. Masaż leczniczy wykonuje się np.: w przypadku porażenia nerwu twarzowego, bólów migrenowych, bólu zatok czołowych i szczękowych, zębów, zaburzeniach snu oraz w stanach przemęczenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto