Czeski start triathlonistów

(wow)
Na trasie Mineral Triathlon Fest, będącym kolejną eliminacją DIDI Cup (nieoficjalny Puchar Czech) rywalizowali za południową granicę dąbrowscy triathloniści.

Na trasie Mineral Triathlon Fest, będącym kolejną eliminacją DIDI Cup (nieoficjalny Puchar Czech) rywalizowali za południową granicę dąbrowscy triathloniści. Wśród seniorów zwyciężył Adam Chmielowski, który dotarł na metę w czasie 1:12:03 godz. Dąbrowianin pierwszy wyszedł z wody (13:25 min.) i później systematycznie powiększał o kilka sekund przewagę nad drugim na finiszu Lukasem Drozdem (DIDI Team; 1:12:22 godz.). Na najniższym stopniu podium stanął Miroslav Patek (TT Talin; 1:15:34 godz.). Trzeci po pływaniu (14:48 min.) Janusz Kornes nie ukończył zawodów.

Złote krążki z "mineralnego" triathlonu przywieźli także Jakub Lysko, który wygrał rywalizację wśród juniorów (1:17:46 godz.) oraz Magdalena Mól, najlepsza w gronie młodziczek (34:51 min.; startowały na znacznie krótszym dystansie). W wyścigu młodzików drugie miejsce zajął Krystian Biesiadecki (31:57 min.), który musiał uznać wyższość Słowaka Davida Krajcovica (FTVS Bratysława; 31:47 min.). Tuż za podium w tej kategorii wiekowej uplasował się Kamil Kucypera (32:45 min.).
W wyścigu juniorek na drugiej pozycji finiszowała dąbrowianka Karolina Grzyb (1:32:57 godz.). Wygrała zdecydowanie Alena Petrzickova (1:28:07 godz.), a trzecia była Monika Voracova (1:35:24 min.), reprezentująca barwy DUKO Rymarov.