MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku 2016: ostatnia prosta, głosujemy do piątku! Kto prowadzi?

PAS
mat. plebiscytu
Plebiscyt Dziennika Zachodniego – Człowiek Roku 2016 – jest już na ostatniej prostej w 31 miastach i powiatach, gdzie wybieracie Państwo najlepszych. To właśnie pierwsza trójka laureatów znajdzie się w wielkim finale i tam walczyć będzie o miano Człowieka Roku 2016 w woj. śląskim. Od minionego piątku 3 lutego nie można już bowiem wspierać swoich faworytów klikami i głosami na Facebooku, a teraz końcową klasyfikację mogą jeszcze wywrócić do góry nogami tylko wysłane SMS-y. A zatem zachęcamy wciąż do oddawania głosów na swoich faworytów. Można to jeszcze robić do godz. 11.59 do najbliższego piątku, 10 lutego.

Człowiek Roku 2016: ostatnia prosta, głosujemy do piątku! Kto prowadzi?


Nasz plebiscyt tradycyjnie już cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba głosów, jakie spłynęły i nadal spływają na wybranych przez Państwa kandydatów. To utwierdza nas w przekonaniu, że ludzi, którzy na co dzień czynią wiele dobra, wspierają tych w potrzebie, ratują zwierzaki, czy też mają nietuzinkowe pomysły, zmieniające na lepsze otaczającą nas przestrzeń jest mnóstwo. I właśnie oni zasługują na docenienie, a okazją do tego jest trwający plebiscyt. Dlatego zachęcamy raz jeszcze do wspierania w miastach i powiatach tych kandydatów, których cenicie najbardziej.

My już dziś zapraszamy na galę finałową, która odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w Filharmonii Śląskiej. Zapraszamy laureatów miejskich i powiatowych eliminacji na to finałowe spotkanie, podsumowujące plebiscyt Człowiek Roku 2016, na którym najlepsi otrzymają specjalne dyplomy i podziękowania.

Co bardzo ważne wszystkie głosy, które zwycięzcy i laureaci etapów miejskich i powiatowych zgromadzą w pierwszej części plebiscytu Człowiek Roku 2016 zostaną przeniesione do etapu drugiego. Tam wybierać będziemy Człowieka Roku 2016 w województwie śląskim. Do etapu wojewódzkiego, o czym wspominaliśmy na początku, przechodzi po trzech laureatów z każdego powiatu (miasta). Jeżeli kandydatów będzie trzech i mniej, do finału przechodzi jeden laureat. Warto więc walczyć do końca pierwszego etapu plebiscytu DZ o jak najlepszy wynik.

Rywalizacja we wszystkich miastach i powiatach jest wciąż zacięta, ale do rozstrzygnięć finałowych pozostało jeszcze trochę czasu, tak więc do 10 lutego 2017 roku może się jeszcze wydarzyć. Sytuacja na czołowych miejscach często jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień. Oto najnowsze wyniki.

W Katowicach na prowadzeniu jest Wojciech Mirek, pomysłodawca Szlaku Śląskiego Bluesa- szlaku skupiającego wszystkie kluby związane z historią m.in. Dżemu, Rawy Blues, Irka Dudka czy SBB. Zgromadził 15 tys. 829 głosów (stan na poniedziałek 6 lutego, na godz. 13.20), ale tuż za nim z 14 tys. 321 głosami jest Barbara Bańska, kierownik, założycielka i dobry duch „Tysiąclatek”, czyli Zespołu Pieśni i Tańca z osiedla Tysiąclecia, jedynego takiego zespołu dziecięcego na Śląsku, który od pół wieku promuje regionalne tańce i muzykę oraz Katowice w Polsce i na świecie. Ostatniego słowa nie powiedział też Paweł Graja, który zebrał 12 tys. 80 głosów. Od 4 lat prowadzi "Śląsko - Zagłębiowsko Szwendania Okoliczne" pod egidą Katowice Miasto Ogrodów. Pokazuje mieszkańcom Śląska i Zagłębia piękno województwa śląskiego z mniej znanej strony. W 2016 roku został wyróżniony na Wystawie fotograficznej MCK z pośród 151 postaci Katowic. Sprawił, że śląsko-zagłębiowscy "szwednacze" maszerują wspólnie bez jakichkolwiek animozji po bezdrożach Śląska i Zagłębia. Różnica jest więc niewielka, a przecież kolejni kandydaci też pną się w górę.

W Sosnowcu walka o wygraną jest też bardzo zacięta. Na czele mamy tym razem Ewelinę Stasik (11 tys. 770 głosów). To nauczyciel w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu, zaangażowana w promocję ratownictwa medycznego, od wielu lat jedna z organizatorek miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu. Prowadzącą goni teraz Paweł Dusza, dyrektor Muzeum w Sosnowcu. Zebrał 11 tys. 599 głosów. Na trzecim miejscu jest Łukasz Krawiec, przewodniczący Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy, inicjator działań mających na celu zachowanie pamięci po KWK Kazimierz-Juliusz. Zgromadził 8864 głosy.

W Bielsku Białej na prowadzenie wyszła Monika Jaskólska, właścicielka marki J. Fryderyk, inicjatorka akcji „Nie wypada nie pomagać”, która wspiera Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, a w tym roku pomysłodawczyni zakupu fiata 126 p dla Toma Hanksa. Zebrała dotychczas 7374 głosów. Drugie miejsce zajmuje i zgromadziła 6952 głosów Justyna Majerska, prezes stowarzyszenia Wilamowianie, która działa na rzecz ratowania kultury wilamowskiej z jej unikalnymi zwyczajami, strojem, a przede wszystkim językiem wilamowskim. Trzecie miejsce na razie dla Moniki Sochy. To Działaczka społeczna miłośniczka sportów samochodowych, samolotów, boksu i ciężarów. Monika Socha jest prezesem Stowarzyszenia Pomocy Bezdomny Matkom "Domy Maria", które pomaga i zajmuje się pomocą osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zgromadziła dotychczas 6626 głosów.

Zacięta rywalizacja trwa także m.in. w Rybniku. Tutaj prowadzi Justyna Ostrzołek, która jest prezesem rybnickiej Fundacji "Jestem głosem tych, co nie mówią". Oficjalnie stowarzyszenie powstało w 2015 roku, ale miłośnicy zwierząt, na czele z panią Justyną działają już o wiele dłużej. W 2016 roku fundacja podjęła dziesiątki interwencji dla ratowania psów i kotów. Zebrała 14 tys. 973 głosy. Tuż za nią jest Łukasz Kohut. Orędownik Śląska, a także fotograf młodego pokolenia. Działa w zarządzie stowarzyszenia Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich (DURŚ), dzięki której w dużej mierze w rybnickich podstawówkach realizowane są zajęcia z edukacji regionalnej (Rybnik na Górnym Śląsku). Dotychczas zgromadził 14 tys. 823 głosy. Trzecia lokata na razie dla Marii Malinowskiej - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Zgromadziła 9528 głosów.

W Dąbrowie Górniczej prowadzi Monika Jagodzińska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3, który jest jedną z najlepszych placówek w regionie kształcących młodych sportowców. W ubiegłym roku zaplecze sportowe przeszło gruntowny remont, dając młodym sportowcom doskonałe warunki do treningów i rozwoju swoich talentów. Na razie otrzymała 17 tys. 242 głosy. Prowadzącą goni społeczniczka Danuta Lech, prezes Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie, które pomogło już w potrzebie tysiącom mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Zebrała na razie 11 tys. 101 głosów. Trzecie miejsce dla Edwarda Bobera. Od lat znany jest w mieście nie tylko z czynnego udziału w pracach Rady Miejskiej, ale także z wielu innych społecznych inicjatyw. Wśród nich w ubiegłym roku można wymienić między innymi: 8 wigilię dla osób niepełnosprawnych (uczestniczyło w niej 140osób), 3 edycję zbiórki odzieży zimowej dla dzieci, organizację kolejnego (darmowego) dnia dziecka. Była też akcja darmowe owoce (ponad 100 ton jabłek i ponad 30 ton marchwi). Edward Bober był także organizatorem koncertu charytatywnego „Podaj dobro dalej”. Zaangażował się też w organizację drugiego turnieju piłkarskiego dla dzieci „Edbo cup” oraz udział w organizacji i kosztach działalności KS Mydlice. Zgromadził 5552 głosów.

W Częstochowie prowadzi Paweł Bilski. Zebrał 3100 głosów. Paweł Bilski – Fundator oraz Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że alternatywa 21”, koordynator Wolontariatu Młodzieżowego przy SWP AGAPE do 2013 roku, pomysłodawca wielu projektów: Teatr Integracyjny ALA - Instruktor od 2010 r., „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”, DOWN-LOVE, certyfikowany szkoleniowiec wolontariatu, Instruktor zajęć w Teatrze Oczami Brata od 2014 r. współpracuje z Ogólnopolską Siecią Centrum Wolontariatu, od 4 lat organizuje społeczność lokalną w Częstochowie, posiada 8’letnie doświadczenie w temacie wolontariatu. Druga lokata na razie dla Michała Świącika (1474 głosów). To prezes klubu żużlowego Włókniarz Częstochowa. Uratował żużel w Częstochowie. Wprowadził klub do ekstraklasy. Na trzecim miejscu na razie Anna Kaptacz (1387 głosów). To pielęgniarka, pedagog, nauczyciel akademicki, założycielka i Prezes Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej Ziemi Częstochowskiej, Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej. Od ponad 25 lat pomaga dzieciom oraz dorosłym z chorobami nowotworowymi i przewlekłymi.

Głosować na swoich faworytów możecie państwo na naszym portalu: naszemiasto.pl w każdym z 31 miast i powiatów, gdzie trwa plebiscyt na Człowieka Roku 2016.

Kandydatów w plebiscycie nominuje redakcja Dziennika Zachodniego, a także nasi Czytelnicy i Internauci. Na stronie internetowej www.dziennikzachodni.pl/czlowiekroku dostępny jest regulamin plebiscytu „Człowiek Roku 2016”.

Wysyłając SMS-y głosować można od 13 stycznia 2017 r. do 10 lutego 2017 r do godz. 11.59. SMS-y można wysyłać cały czas na numer 72355 w treści wpisując prefiks, a po kropce wpisując numer wybranego kandydata. Głosując za pośrednictwem SMS Premium każdy uczestnik otrzymuje kod do e-wydania „Dziennika Zachodniego”. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.

Do etapu wojewódzkiego przechodzi po trzech laureatów z każdego powiatu (miasta). Jeżeli kandydatów będzie trzech i mniej, do finału przechodzi jeden laureat. Głosowanie w finale wojewódzkim trwać będzie od 17 lutego 2017 r. do 17 marca 2017 r do godz. 11:59. Głosowanie za pomocą klików i Facebooka potrwa do 10 marca 2017 r. do godz. 11.59.

O zwycięstwie w plebiscycie decyduje największa suma liczby głosów, zliczona na podstawie głosów oddanych za pośrednictwem SMS Premium, Facebooka oraz klików. Posiedzenie kapituły plebiscytu odbędzie się 21 marca 2017 r., a dzień później ogłoszone zostaną wyniki. Wtedy też poznamy Człowieka Roku 2016 w woj. śląskim.

W naszym plebiscycie nie może oczywiście zabraknąć nagród. Zwycięzcy etapu powiatowego zostaną zaprezentowani na łamach tygodników powiatowych, a laureaci etapu wojewódzkiego zostaną zaprezentowani na łamach Dziennika Zachodniego, otrzymają też statuetki i dyplomy podczas uroczystej gali.

A zatem, przed nami jeszcze pięc dni głosowania i dobrej zabawy!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto