Przejazdem opancerzonych transporterów, samochodów pancernych i motocykli rozpoczął się w sobotę III Historyczny Festyn Militarny.

Osiem grup rekonstrukcji historycznej z Zagłębia i Śląska prezentowało umundurowanie i broń z czasów II wojny światowej oraz wojny wietnamskiej.
Wyjątkową niespodzianką dla uczestników militarnego pikniku, przygotowaną przez pracowników Muzeum Miejskiego "Sztygarka", była możliwość dokładnego obejrzenia czołgu Sherman.

- Mój synek Kamil do tej pory nie widział tak ogromnych pojazdów wojskowych, aż żal byłoby tutaj nie przyjść - mówi Paweł Kołuta.

Zainteresowanie wzbudziły też rekonstrukcje działań militarnych, m.in. akcje odbijania zakładników w wykonaniu Grupy GRAD z Dąbrowy Górniczej. Specjalizuje się ona w odtwarzaniu technik i umundurowania współczesnych jednostek antyterrorystycznych w Polsce.

- Staramy się zdobywać sprzęt aktualnie używany przez jednostki antyterrorystyczne. Komplet waży około 30 kg. Dla pasji jesteśmy w stanie zrobić dużo - podkreślił "Święty" z GRAD-u.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!