Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

czy jesienią dąbrowskie kluby zagrają derby w czwartej lidze?

TOS
Ostatni raz Unia i Zagłębiak grały w 2010 roku w Pucharze Polski
Ostatni raz Unia i Zagłębiak grały w 2010 roku w Pucharze Polski Tomasz Szymczyk
Zagłębiak pokonał na wyjeździe Slavię i odsunął się od strefy spadkowej. Walcząca o awans Unia Ząbkowice pokonała AKS Górnik Niwka

Ostatnio dwa dąbrowskie kluby grały w IV lidze 29 lat temu. W ostatnich derbach Zagłę-bianka na stadionie na Ksa-werze rozgromiła Hutnika 5:1. Dla zwycięzców trafiali Jerzy Lula (2 razy), Marek Błaut, Stefan Rygalik i Wiesław Sapiński. Dla pokonanych honorowe trafienie zaliczył Zdzisław Herszlikiewicz.

Jest szansa, by jesienią w derbowym starciu zmierzyły się Zagłębiak i Unia Ząbkowice. Ta pierwsza drużyna, która walczy o utrzymanie w IV lidze, pokonała w sobotę 3:1 Slavię Ruda Śl. i udało jej się nieco odskoczyć od zagrożonej barażem o utrzymanie 14. pozycji. Prowadzenie dla zespołu Michała Nowaka zdobył Bartosz Garczarczyk, a jeszcze przed przerwą podwyższył Daniel Niedzielski. W drugiej połowie meczu do bramki trafił jeszcze Łukasz Stępień.

- Mecz dobrze się dla nas ułożył. Szybko strzeliliśmy bramkę i z gry wyglądaliśmy lepiej - mówi obrońca dąbrowian Grzegorz Szwed. - Przed nami mecz z Czarnymi. Myślę, że będzie dobrze i będziemy się cieszyć z utrzymania - dodaje. Mecz z kolejowym klubem rozpocznie się jutro o 17 w Sosnowcu.

Walcząca o awans Unia Ząbkowice wygrała w sobotę 2:1 na boisku w Sosnowcu-Niwce. Emocji nie brakowało. Ząbkowiczanie prowadzili od 9. min po bramce Krystiana Kowalika, ale do przerwy był remis, bo rywale wykorzystali rzut karny. Po zmianie stron bramkarza AKS-u pokonał Łukasz Sawicki i, jak się potem okazało, ustalił wynik meczu, który Unia kończyła w dziewiątkę.

- Mecz był ciężki, Niwka nigdy nam nie leżała. Obie drużyny miały swoje szanse na gole, na szczęście wykorzystaliśmy o jedną więcej - mówi Hubert Gmaj, napastnik Unii. - Derby z Zagłębiakiem byłyby na pewno ciekawym widowiskiem, obie drużyny będą chciały pokazać, kto dominuje w mieście - uważa.

Do lidera z Tarnowskich Gór zespół traci cztery punkty, do końca ligi zostały cztery kolejki. Jutro o 17 Unia podejmować będzie Strażaka Mierzęcice. O tej samej porze rozpocznie się mecz Unii Strzemieszyce z Ciężkowianką Jaworzno. W minioną sobotę strzemieszyczanie przegrali 0:1 w Ożarowicach z Piastem. Unię po raz pierwszy poprowadził Dariusz Garczarczyk, który zastąpił Artura Derbina.

W klasie A Pionier przegrał 0:2 z Błyskawicą, a Tęcza w takim samym stosunku uległa teamowi z Siewierza. W klasie B Przemsza po bramkach Grzegorza Przewieźlika i Damiana Kozińskiego zremisowała 2:2 w Kromołowie, a Promień przegrał aż 0:4 z Niegowonicami.