Dąbrowa Górnicza: Dobre starty naszych triatlonistów

TOS
Powoli kończy się już tegoroczny sezon triatlonowy. Dąbrowscy zawodnicy z klubu TKKF Triathlon tym razem gościli w Żywcu, gdzie brali udział w mistrzostwach tego miasta w aquatlonie.

W tym roku, ze względu na remont drogi, program zawodów nie przewidywał jazdy na rowerze. Dla dąbrowian nie była to żadna przeszkoda. Każdy z nich wraca bowiem z Beskidów z medalami.

III miejsce w grupie najmłodszych w zmaganiach 11-latków zajął rok młodszy Tomasz Sufranowicz, również na najniższym stopniu podium, tyle że w juniorach, uplasował się Marcin Neuman. Adam Heczko w swojej grupie był drugi, swoje kategorie wygrali wprost demolując rywali Janusz Kornes i Jerzy Sufranowicz.

Inni reprezentanci TKKF Triathlon w czasie zawodów w Żywcu rywalizowali w Borównie (woj. kujawsko-pomorskie). W tej podbyd-goskiej miejscowości gościli "Ludzie z Żelaza" - zawodnicy najpierw pokonujący dystans 3,8 km w pływaniu, potem 180 km na rowerze, a na końcu, jakby tego było mało, biegną... maraton! Wśród 60 triatlonistów (47 ukończyło zawody) było dwóch dąbrowian - Stanisław Filuś i Aleksander Kentzer. Pierwszy z nich w kategorii open był 13., drugi - 23. Gratulujemy!

Już niebawem - 5 października o godz. 17 - klub organizuje na terenach wokół Pogorii III I Bieg Hutnika ArcelorMittal Poland w ramach Tygodnia Zdrowia ArcelorMittal.

Zaplanowano bieg rekreacyjny i marsz nordic walking na długości 6,4 km. Na najlepszych uczestników tych zawodów czekać będą nagrody.