Dąbrowa Górnicza Igor Drożyński gokarty: dąbrowianin znów na podium na Węgrzech

PAS
Igor Drożyński z sukcesami ściga się na torze
Dąbrowa Górnicza Igor Drożyński gokarty. Kolejne sukcesy zanotował na swoim koncie 9-letni Igor Drożyński, który doskonale radzi sobie na torach kartingowych. Dąbrowianin już dziś należy do ścisłej czołówki europejskiej w swojej kategorii wiekowej, a swoje nieprzeciętne umiejętności potwierdził właśnie podczas zawodów na Węgrzech.

W sezonie 2013 Igor walczył w całym cyklu Rotax Max, co dało na koniec sezonu 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. W kwietniu br. rozpoczął się nowy sezon, w którym Igor wystartuje (zespół CRG Poland) w zawodach w kategorii Mikro Max Rotax Max Challenge Polska; CEE Rotax Max Challenge; Euro Finale Rotax Max oraz Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży.

I to właśnie w ramach CEE Rotax Max Challenge rozgrywane były podczas ostatniego weekendu zawody na torze Pannonia Ring na Węgrzech. Na starcie zjawiło się 25 zawodników z sześciu krajów europejskich. Igor pokazał klasę już w „czasówce”, gdzie zajął trzecie miejsce. Równie dobrze spisywał się podczas rywalizacji przedfinałowej, gdzie trzeba było przejechać 10 okrążeń oraz w samym finale. Tu do pokonania było z kolei 12 okrążeń.

– Igor walczył z kilkoma zawodnikami, spisywał się bardzo dobrze i ostatecznie stanął na podium, zajmując trzecią
lokatę. Była szansa na jeszcze lepszy wynik, ale mieliśmy po prostu pecha. W pojeździe Igora pękła świeca i silnik nie pracował już tak, jak powinien. Ostatecznie dobrze więc, że udało się dojechać do mety na trzecim miejscu – mówi tata Igora, Marcin Drożyński.

W pierwszej edycji CEE Rotax Max Challenge we Włoszech dąbrowianin zajął natomiast siódme miejsce. Tak więc teraz czas na zwycięstwo. Okazja do tego pojawi się podczas dwóch kolejnych edycji wyścigów, które zaplanowane zostały na torach w Poznaniu i w Austrii. Właśnie na tym pierwszym torze nasz zawodnik ścigał się również ostatnio w ramach Mikro Max Rotax Max Challenge Polska. Poszło mu całkiem nieźle, bowiem zajął drugie i trzecie miejsce. Igor jest uczniem II klasy w SP 13, bardzo dobrze się też uczy, uwielbia pływać, gdzie też należy do najlepszych.