Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza: imprezy i wydarzenia na weekend 22-24 lutego PROGRAM

red, mat. prasowe
Oto weekendowe wydarzenia w Dąbrowie Górniczej. Możecie z nich skorzystać od piątku 22 lutego do niedzieli 24 lutego.

PIĄTEK

Kino Kadr godz. 11.00.

Mia Biały Lew

Gatunek: familijny, kraj produkcji: Francja/RPA/Niemcy 2018, czas trwania: 100 min, film z dubbingiem

Reżyseria: Gilles de Maistre, obsada: Melanie Laurent, Ryan Mac Lennan, Lionel Newton

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa. Produkcją filmu zajął się Jacques Perrin, odpowiedzialny m.in. za powstanie tak przełomowych dzieł jak Mikrokosmos i Makrokosmos. Jednym ze scenarzystów jest autor hitu Jak wytresować smoka wytwórni DreamWorks. Cudowną oprawę muzyczną skomponował Armand Amar, twórca ścieżki dźwiękowej do trzech części popularnej serii Bella i Sebastian. Jeżeli kochacie wielką przygodę, głębokie wzruszenia i niepowtarzalne piękno dzikiej przyrody - nie możecie ominąć tego wyjątkowego filmu!

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00.

Piwnica – So flow

Koncert dla wszystkich fanów muzyki alternatywnej (i nie tylko). A jak alternatywa to cykl PIWNICA!

So Flow to sample z płyt winylowych i szeroki sześcioosobowy skład. Syntezatory, gitary, żywa perkusja i MPC. A wszystko spaja magnetyzujący głos wokalistki Karoliny Teernstra. W ciągu dwóch ostatnich lat zespół zagrał między innymi koncert w studio Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce oraz był gościem Hirka Wrony w audycji Polski Bit. Wystąpił podczas V edycji OFF Sceny w ramach 11. edycji Netia Off Camera wraz z brytyjskim Lazy Habits, dwukrotnie pojawił się na Slot Art Festival, a także Artloop w Sopocie, Mysłowickiem AlterFest, czy Jazz Night. Na koncie So Flow jest również EP Live Sessions z którego pochodzi utwór The River. Podczas koncertu usłyszymy utwory z Parallels debiutanckiego albumu So Flow. Płyta ukazała się 4 listopada 2017 roku.

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

SOBOTA

Hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum” godz. 17.00.

Mecz I ligi siatkówki

Drużyna MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z UKS Szóstką Mielec.


NIEDZIELA

Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.00.

Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania

Spektakl jest przezabawną komedią na czterech aktorów, w której sceny przeplatane są piosenkami i żywą interakcją z widzami. Dowcipna i frywolna komedia w reż. Krzysztofa Jasińskiego, która podbije serca widzów przezabawnymi piosenkami, a żywa interakcja z publicznością rozbawi do łez i pozwoli poczuć się współuczestnikiem tego wciągającego widowiska. Brawurowo zagrana, pikantna i uroczo dosłowna, lecz bez wulgaryzmów i obsceniczności, jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. W cudownie lekki sposób mówi o sprawach, do których przywiązujemy tak wielką wagę. Spodoba się każdemu, bez względu na wiek, płeć, czy... doświadczenie, bo robi to po mistrzowsku!

Reżyseria: Krzysztof Jasiński

Muzyka: Jakub Przebindowski

Kostiumy: Dorota Ogonowska

Występują: Katarzyna Skrzynecka, Magda Margulewicza, Piotr Gąsowski, Jakub Przebindowski


CAŁY WEEKEND

Kino Kadr

Green Book godz. 17.00.

Gatunek: komedia, dramat, kraj produkcji: USA 2018, czas trwania: 130 min

Reżyseria: Peter Farrelly, obsada: Linda Cardellini, Viggo Mortensen, Mahershala Ali

Mahershala Ali, jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, zdobywca ponad 50 nagród i nominacji, jeden z największych faworytów oscarowego rozdania.

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia, jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

Kafarnaum 19.30.

Gatunek: dramat, kraj produkcji: Liban/USA 2018, czas trwania: 121 min

Reżyseria: Nadine Labaki, obsada: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole, Nadine Labaki

Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes, Kafarnaum sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje podczas festiwalu. Potężny ładunek emocjonalny, jaki detonuje na ekranie Nadine Labaki, nikogo nie pozostawia obojętnym. Jej film pochłania, wstrząsa, porusza - i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w Kafarnaum z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym chaos, bezład, gmatwaninę, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce Karmelu) staje w ich obronie - i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez Kafarnaum nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.

Porównywany do słynnego „Slumdoga. Milionera z ulicy”, film libańskiej reżyserki nie serwuje łatwych wzruszeń, bo stawia przed nami nie tyle bezbronną, milczącą ofiarę, co chłopca przepełnionego gniewem i umiejącego swój gniew wykrzyczeć. Chcąc nie chcąc stajemy się więc uczestnikami wytoczonego przez Zejna procesu. I tylko od nas samych zależy, czy wejdziemy w rolę obrońców, oskarżycieli, czy sędziów. Bo dystansu wobec opowiedzianej w Kafarnaum historii nikomu nie uda się zachować.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto