Dąbrowa Górnicza: IV-ligowe derby Zagłębia dla będzińskiej Sarmacji [ZDJĘCIA+WIDEO]

TOS
W 2009 roku piłkarze Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza po raz ostatni jak na razie pokonali Sarmację Będzin. Od tego czasu raz w konfrontacji tych zespołów padł remis, w pozostałych meczach górą byli piłkarze z Będzina. Takim wynikiem skończyło się też sobotnie spotkanie obu drużyn.

Wynik meczu otworzył w 38. minucie pomocnik Zagłębiaka Bartosz Garczarczyk, który uderzając piłkę z rzutu wolnego zdołał pokonać Marcina Kaweckiego. Jednobramkowe prowadzenie drużyny z Dąbrowy Górniczej utrzymało się do 71. minuty, kiedy to futbolówkę do bramki Sebastiana Fabera skierował Łukasz Burczyk. Dokładnie siedemnaście minut później golkipera dąbrowian pokonał Grzegorz Koch i tym samym ustalił wynik meczu na 2:1 dla Sarmacji.

Zagłębiak: Sebastian Faber - Łukasz Czajkowski (kapitan), Kamil Rał, Piotr Sobczak, Grzegorz Szwed, Adam Baran, Bartosz Garczarczyk (67. Bartłomiej Zubel), Łukasz Stępień, Bartosz Zudin (77. Daniel Niedzielski), Tomasz Świerczyński, Wojciech Szwed; rezerwa: Przemysław Chyziński, Rafał Grunt, Krzysztof Szczepanik, Bartosz Mizia, Mateusz Pawlik; trener: Dariusz Garczarczyk

Sarmacja: Marcin Kawecki - Dawid Grociak, Wojciech Nowak, Daniel Majka, Rafał Bielawski, Łukasz Tosik (77. Mateusz Keller), Marcin Pietrkiewicz, Grzegorz Koch (kapitan), Michał Dyrda (71. Daniel Cieślik), Sebastian Stefański (40. Adam Bała), Łukasz Burczyk (90.+1 Adrian Kardaś); rezerwa: Sławomir Rydel, Paweł Krzos, Michał Zapart; trener: Marcin Paul

żółte kartki: Stępień, W.Szwed, Rał, Czajkowski, Świerczyński - Bielawski, Tosik, Grociak
czerwona kartka: Rał (70. minuta, druga żółta)

Relacja ze spotkania i pomeczowe komentarze w piątkowych tygodnikach Będzin Nasze Miasto i Dąbrowa Górnicza Nasze Miasto.

W innych sobotnich spotkaniach drużyn z Zagłębia zanotowano następujące wyniki:
IV liga: Czarni Sosnowiec - Górnik Piaski 1:1;
klasa okręgowa: AKS Niwka - Ciężkowianka Jaworzno 5:0, RKS Grodziec - Podlesianka Katowice 0:1, Unia Ząbkowice - Unia Strzemieszyce 2:1, Gwarek Tarnowskie Góry - CKS Czeladź 6:0, Piast Ożarowice - Strażak Nowa Wieś 1:1
klasa A: Poręba - Błędów 1:1, Rogoźnik - Giebło 6:0, Łazowianka - Warta Zawiercie 1:3, Ujejsce - Strzyżowice 3:0, Preczów - Sławków 4:0
klasa B: Niegowonice - Okradzionów 1:5, Psary - Przeczyce 3:1 (grupa sosnowiecka), Krupski Młyn - Bobrowniki 3:1 (grupa bytomska)