Dąbrowa Górnicza: MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Sopot Trefl

TOS
O. Górny
Nie udało się wywalczyć punktów dąbrowskim siatkarkom w meczu z drużyną Atomu Trefla Sopot.

Podopieczne Waldemara Kawki na początku pierwszego seta szły z siatkarkami z Sopotu jak równe z równymi. Ostatecznie górą były jednak rywalki, które zwyciężyły 25:15. Do zawodniczek Tauronu MKS-u należał również początek drugiej partii. Dąbrowianki prowadziły 4:1, jednak w ostatecznych rozrachunku znowu - 25:18 - górą był Atom Trefl. Podobny przebieg miał, jak się później okazało, ostatni set tego spotkania. Początkowo na tablicy wyników widniał remis, całą partię zawodniczki znad morza wygrały 25:21, co oznaczało wygraną w całym spotkaniu 3:0.

Do końca rundy zasadniczej w kobiecej PlusLidze zostały cztery kolejki.

Po czternastu seriach gier w tabeli prowadzi Muszynianka Muszyna (33 pkt.) przed Atomem Treflem Sopot (32). Dąbrowianki są na trzeciej lokacie i mają tyle samo punktów, co czwarty BKS Stal Bielsko-Biała (28). Na kolejnych pozycjach plasują się Pałac Bydgoszcz (22), Budowlani Łódź (18), Gwardia Wrocław (16), PTPS Piła (12), AZS Białystok (11) i Stal Mielec (10).