Dąbrowa Górnicza oferty pracy: czeka etat głównego księgowego

PAS
Dąbrowa Górnicza oferty pracy. W Przedszkolu nr 13 przy ul. III Powstania Śląskiego 4a czeka wolne stanowisko głównego księgowego w wymiarze 1/2 etatu.

Wymagania niezbędne, które powinna spełnić osoba ubiegająca się o zatrudnienie:

  1. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.

  2. Brak prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe.

  3. Znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego.

  4. Spełnienie jednego z poniższych warunków:

a)
Ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadanie, co najmniej 3-letniej praktyki w księgowości;

b)
Ukończoną średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiadanie, co najmniej 6-letniej praktyki w księgowości;

c)
Jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów;

d)
Posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

Wymagania dodatkowe:

Co najmniej dwuletnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego w jednostce budżetowej.

Znajomość przepisów prawa: ustawy o finansach publicznych wraz z aktami wykonawczymi, ustawy o rachunkowości, przepisów płacowych, przepisów ZUS, przepisów podatkowych, ustawy Kodeks Pracy i Karty Nauczyciela, ustawy o pracownikach samorządowych.

Umiejętność biegłej obsługi programów komputerowych, w tym: finansowo-księgowych, płacowych VULCAN OPTIVUM , pakietu MS Office, SIGMA, Płatnik ZUS.

Dąbrowa Górnicza oferty pracy: zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

Opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych dotyczących prowadzenia rachunkowości oraz bieżąca ich aktualizacja.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych Przedszkola zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nadzór nad właściwym przebiegiem operacji gospodarczych.

Zorganizowanie gromadzenia i przechowywania dokumentacji księgowej w sposób zabezpieczający ją przed dostępem osób nieuprawnionych, zaginięciem lub zniszczeniem.

Opracowywanie projektów planów finansowych Przedszkola i ich zmian na podstawie informacji o planowanej wysokości dochodów i wydatków.

Dokonywanie bieżącej analizy wykonywania planów finansowych i bieżące informowanie dyrektora przedszkola o stopniu realizacji dochodów i wydatków oraz o prawidłowości wykorzystania otrzymanych środków.

Wykonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym oraz wstępnej kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych Przedszkola.

Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi zgodnie z przepisami dotyczącymi zasad dokonywania wydatków publicznych.

Nadzór nad funkcjonowaniem kasy i przestrzeganiem zasad rozliczeń pieniężnych Przedszkola i ochrony wartości pieniężnych.

Naliczanie wynagrodzeń i innych należności pieniężnych, odprowadzanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz należnych podatków i zaliczek.

Naliczanie podatku dochodowego i prowadzenie pełnej dokumentacji w oparciu o obowiązujące przepisy.

Opracowywanie harmonogramów inwentaryzacji mienia Przedszkola z uwzględnieniem obowiązującej częstotliwości i terminów inwentaryzacji poszczególnych składników aktywów i pasywów.

Sporządzanie sprawozdań finansowych, budżetowych, rozliczeniowych, majątkowych i innych z zakresu działania Przedszkola.

Sporządzanie bilansu, rachunku zysków i strat.

Wymagane niezbędne dokumenty:

List motywacyjny.

CV z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej.

Oryginał kwestionariusza osobowego dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie.

Kserokopie świadectw pracy.

Kserokopie dokumentów potwierdzające wykształcenie i kwalifikacje zawodowe.

Oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych.

Oświadczenie kandydata o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz, że nie jest w stosunku do kandydata prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe.

Oświadczenie, że kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art. 31 ust., 1 pkt. 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 14, poz.114 z późn. zm.).

Oświadczenie kandydata, że w przypadku wyboru jego oferty zobowiązuje się on do niewykonywania zajęć tożsamych, pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które będzie wykonywał w ramach zajęć obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność.

Oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002r Nr101, poz. 926 z póź. zm.) w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko głównego księgowego.

Kopia dokumentu potwierdzającego obywatelstwo.

Wymagane dodatkowe dokumenty i oświadczenia:

Oświadczenie kandydata o znajomości przepisów prawa: ustawy o finansach publicznych wraz z aktami wykonawczymi, ustawy o rachunkowości, przepisów płacowych, przepisów ZUS, przepisów podatkowych, ustawy Kodeks Pracy i Karty Nauczyciela, ustawy o pracownikach samorządowych.

Oświadczenie kandydata o umiejętności biegłej obsługi programów komputerowych, w tym: finansowo-księgowych, płacowych - VULCAN OPTIVUM, pakietu MS Office, SIGMA, Płatnik ZUS.

Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty aplikacyjne winny być własnoręcznie podpisane oraz poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem i złożone osobiście lub listownie (decyduje data wpływu) w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór na wolne stanowisko głównego księgowego” w terminie do 24 stycznia 2014 r. w pokoju administracyjnym (nr 1) Przedszkola Nr 13 w Dąbrowie Górniczej przy ul. III Powstania Śląskiego 4a, w godz. od 8 00 do 15 00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!