Dąbrowa Górnicza: Siostry Katarzyna i Magdakena Cieślik z Pucharem Polski w boksie

Tomasz Szymczyk
Katarzyna i Magdalena Cieślik potwierdziły talent i wysoką formę
Katarzyna i Magdalena Cieślik potwierdziły talent i wysoką formę fot.arc
Znakomicie zaprezentowały się podczas zawodów Pucharu Polski kobiet w boksie w Grudziądzu zawodniczki Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego - siostry Katarzyna i Magdalena Cieślik. Obie nie dały swoim rywalkom najmniejszych szans.

Występująca w kategorii juniorek Katarzyna (51 kg) w półfinale pokonała przez rsc Kingę Janiszewską z Boksu Poznań, w finale okazała się lepsza od Pauliny Kalinowskiej ze Startu Grudziądz i do Dąbrowy wraca ze złotym medalem i Pucharem Polski.

Równie udany występ zanotowała jej młodsza siostra Magdalena (50 kg), startująca w grupie wiekowej kadetek. W ćwierćfinale dąbrowianka uporała się z Agnieszką Baran z Boksu Poznań, a w półfinale z Magdaleną Twaróg z MOK-u Bydgoszcz. W decydującym starciu pokonała natomiast Barbarę Niedzielę z LKS-u Dąbrowa Chełmińska i podobnie jak siostra zdobyła złoty medal i Puchar Polski.

Warto dodać, że obie siostry otrzymały dodatkowo puchary za najładniejsze walki w kategorii kadet i junior.

Katarzyna i Magdalena Cieślik są członkiniami kadry narodowej Polski a także zdobyły wiele medali w mistrzostwach Śląska i Polski. W ich ślady może pójść każdy. Dąbrowski Klub Bokserski prowadzi bowiem nabór do sekcji boksu dla dziewcząt i chłopców z roczników 1995-2000. Treningi odbywają się codziennie od 17 do 19 w hali w Gołonogu (ul. Swobodna 46). Więcej informacji uzyskać można u trenera Krzysztofa Pacieja (tel. 600 810 860).