Dąbrowa Górnicza: Tęcza Błędów została najpopularniejszym dąbrowskim klubem

Tomasz Szymczyk
Piłkarze Tęczy (żólto-czerwone stroje) zremisowali u siebie z Błyskawicą Preczów FOT. TOMASZ SZYMCZYK
Tęcza Błędów została najpopularniejszym dąbrowskim klubem. Oddało na nią głos 3598 internautów. Na boisku tym razem nie udało się wygrać

Obie drużyny licznie zgromadzonym kibicom zaprezentowały wakacyjny futbol - mówił po spotkaniu Tęczy Błędów z Błyskawicą Preczów szkoleniowiec gospodarzy Przemysław Oklejewski. Rzeczywiście, upał dał się zawodnikom obu klubów we znaki, chociaż obaj bramkarze nudzić się nie mogli. Już w 7.minucie okazję na gola zmarnował Konrad Mitera, chwilę potem głową piłkę w bramce gości umieścił Bartłomiej Sierka, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Potem do głosu doszli goście.

W 37.min. strzał Emila Gimzi wybił jednak Marcel Broniszewski, w doliczonym czasie gry I połowy Damian Emeryk po strzale tego zawodnika musiał jednak skapitulować i było 1:0 dla Błyskawicy. Na wyrównanie kibice z Błędowa czekali do 75.minuty. Ręką w polu karnym zagrał Mariusz Frysztacki. Jedenastkę na gola zamienił kapitan Tęczy Mariusz Rejdych. Więcej bramek nie było i mecz zakończył się remisem. - Mam w pamięci niedawną serię porażek, więc podział punktów przyjmuję z pokorą. Przegrywaliśmy i mimo nienajlepszej dyspozycji udało nam się wyrównać - mówił trener Tęczy. Szkoleniowiec Błyskawicy Jacek Bobrowicz też cieszył się z wyniku. Działacze gościli na meczu przedstawicieli nowego sponsora klubu - firmy Krakposadzki Robert Pawłowski, która zdecydowała się wspierać piłkarzy z Błędowa. Spotkanie A-klasy nie było jedyną atrakcją na boisku obchodzącej w tym roku 60.urodziny Tęczy.

Równolegle do meczu odbywał się tam finał festynu rodzinnego, zorganizowanego przez nauczycieli miejscowej szkoły. Sporo emocji dostarczył np. mecz siatkówki pomiędzy belframi, wspartymi przez proboszcza błędowskiej parafii, a rodzicami uczniów podstawówki. To dobra forma promocji zarówno klubu, jak i dzielnicy. To właśnie dzięki zaangażowaniu mieszkańców Tęcza zwyciężyła w głosowaniu na stronie Dąbrowski futbol na najpopularniejszy dąbrowski klub. Klub z Błędowa zdobył aż 3598 głosów.

Drugi w rankingu Pionier Ujejsce miał ich 2481. Kolejne miejsca zajęli - Unia Ząbkowice (2069), Zagłębiak (1617), Unia Strzemieszyce (663), Przemsza Okradzionów (490) i Promień Strzemieszyce (188). Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym plebiscycie.