Dąbrowa: koniec ligi szachowej. Oto najlepsze zespoły [FOTO, WYNIKI]

PAS, mat. prasowe
Szkolna liga szachowa trwała przez kilka miesięcy. Finał miał miejsce w SP 18
Szkolna liga szachowa trwała przez kilka miesięcy. Finał miał miejsce w SP 18 mat. organizatorów, PAS
Dąbrowa. Szachowa Liga Szkolna Dąbrowskich Szkół Podstawowych miała swój wielki finał w miniony poniedziałek. W trakcie sześciu zjazdów 86 zawodników z dziewięciu szkół stawało do szachowych pojedynków.

Dąbrowa: koniec ligi szachowej. Oto najlepsi zawodnicy [FOTO, WYNIKI]

W rezultacie najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa nr 8, która z wynikiem 76 punktów stanęła na najwyższym podium. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z dorobkiem 68 punktów. Na najniższym podium stanęła Szkoła Podstawowa nr 21 z wynikiem 66 punktów. Najlepszą szachistką została Emilia Tryjańska, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej nr 8. Najlepszym szachistą okazał się z kolei Grzegorz Furgał, uczeń klasy IV SP nr 2.

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, ufundowane przez prezydenta Dąbrowy Górniczej, a także nagrody rzeczowe w postaci szachów, książek o tematyce szachowej, a także trójkołowej hulajnogi dla najlepszej szachistki i najlepszego szachisty. Te ostatnie nagrody ufundowane zostały przez głównego sponsora ligi - Lechosława Juszczyka, właściciela firmy L’emir. Każda ze szkół biorących udział w lidze otrzymała też nagrodę książkową, a każdy uczestnik nagrodę rzeczową w postaci drobnych upominków. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej, otrzymali vouchery do laserhouse, a uczniowie ze szkół, które zajęły pierwsze pięć miejsc kupony rabatowe do laserhouse.

Szachowa Liga Dąbrowskich Szkół Podstawowych objęta była honorowym patronatem prezydenta Dąbrowy Górniczej i dyrektora Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a organizatorom - SP nr 18 i Stowarzyszeniu Odkrywamy Talenty - gratulujemy udanego przedsięwzięcia.