Dąbrowianie lepsi od Basketu Kraków

(pas)
MMKS (jaśniejsze stroje) nie dał szans rywalom.
Zawodnicy dąbrowskiego MMKS-u znów pokazali publiczności efektowną, a przede wszystkim efektywną koszykówkę. Od początku spotkania z Basketem Kraków osiągnęli miażdżącą przewagę, która zmalała jedynie pod koniec drugiej ...

Zawodnicy dąbrowskiego MMKS-u znów pokazali publiczności efektowną, a przede wszystkim efektywną koszykówkę. Od początku spotkania z Basketem Kraków osiągnęli miażdżącą przewagę, która zmalała jedynie pod koniec drugiej kwarty. W efekcie kibice obejrzeli piąte z rzędu zwycięstwo gospodarzy, tym razem 103:72.

Pierwszy celny rzut w meczu za 3 pkt oddał zawodnik gości Bartosz Gorczyca i było to jedyne prowadzenie krakowian. Rozpędzeni gospodarze szybko doprowadzili do stanu 19:3, szybkimi akcjami zaskakując rywali. Świetnie rozgrywał piłkę Łukasz Szczypka, a pod koszem bardzo dobrze radzili sobie Marcin Weselak i Piotr Zieliński. Po pierwszej kwarcie MMKS prowadził 25:8. Potem kontynuował dobrą passę, za 3 oczka trafiali Krzysztof Koziński i Łukasz Adamczyk, punktowali także koledzy z drużyny, dzięki czemu wynik brzmiał 45:19. W końcówce Basket zagrał nieco lepiej, trafiali Artur Styła i Szymon Kunc, co pozwoliło im zniwelować przewagę do 15 oczek. W drugiej części meczu dąbrowianie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie i jeszcze dwukrotnie zwiększyli różnicę punktową. Najlepiej wśród gospodarzy trafiali: Marcin Weselak 18 pkt, Łukasz Szczypka 17, Piotr Zieliński 16, Artur Lewicki 12, Krzysztof Koziński i Łukasz Adamczyk po 11. Dla krakowian najwięcej 25 pkt rzucił Szymon Kunc. MMKS z 10 pkt zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy C II ligi, ale w środę rozegrywał zaległe spotkanie w Krośnie z MOSiR-em. Z przyczyn technicznych wynik spotkania podamy w kolejnym wydaniu tygodnika dąbrowskiego DZ.