Dąbrowianie walczyli w Mistrzostwach Śląska

(pas)
Bardzo dobrze zaprezentowali zawodnicy dąbrowskiego Terminatusa podczas Mistrzostw Śląska w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Chorzowie. Dawid Faruga w kategorii open młodzików zajął trzecie miejsce, uzyskując ...

Bardzo dobrze zaprezentowali zawodnicy dąbrowskiego Terminatusa podczas Mistrzostw Śląska w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Chorzowie. Dawid Faruga w kategorii open młodzików zajął trzecie miejsce, uzyskując łącznie wynik 382,5 kg. W przysiadzie dźwignął 125 kg, w wyciskaniu sztangi leżąc 107,5 kg oraz w martwym ciągu 150 kg. Dawid Warmuz w kategorii open juniorów (75-100 kg) był czwarty z rezultatem 425 kg. (przysiad — 145 kg, wyciskanie — 105 kg, martwy ciąg — 175 kg).

Dwa srebrne medale wywalczyli seniorzy. Andrzej Lendow w kategorii wagowej 110 kg ustanowił także nowy rekord życiowy 625 kg (przysiad — 210 kg, wyciskanie — 205, martwy ciąg — 210 kg). Drugim medalistą został Michał Matyjasik w kategorii wagowej plus 125 kg, który uzyskał w sumie wynik 685 kg (przysiad — 255 kg, wyciskanie — 210 kg, martwy ciąg — 220 kg).

Robert Siciarek, reprezentujący Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego wywalczył natomiast tytuł Mistrza Śląska w kategorii wagowej 100 kg z bardzo dobrym wynikiem 730 kg (przysiad — 270 kg, wyciskanie — 200 kg i martwy ciąg — 260 kg). Rafał Zieliński nie zaliczył żadnego podejścia w wyciskaniu sztangi leżąc i nie został sklasyfikowany. Drużynowo dąbrowski Terminatus zajął wysokie, piąte miejsce.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe