Dąbrowianin Tomasz Sufranowicz mistrzem Polski w triathlonie!

PAS, mat. prasowe
mat. TKKF Triathlon DG
23 czerwca w Suszu odbyły się mistrzostwa Polski w sprint triathlonie. Złoty medal wywalczył podczas tej prestiżowej imprezy dąbrowianin, Tomasz Sufranowicz.

Tomasz Sufranowicz wygrał w kategorii junior młodszy i został mistrzem Polski w sprincie ( 0.75 km x 20 km x 5.7 km). – Po wielu latach startów i udanych występów w zawodach ogólnopolskich Tomasz Sufranowicz zdobył pierwszy raz złoto i tytuł mistrza Polski. Jest to duży sukces naszego 17-letniego zawodnika, który potwierdza, że jest czołowym zawodnikiem w kraju i jeszcze wszystko przed nim – podkreślają przedstawiciele TKKF „Triathlon” Dąbrowa Górnicza.

To nie koniec dobrych wiadomości z Susza. Jerzy Sufranowicz (tata Tomasza) zdobył tytuł wicemistrza Polski w grupie masters (60 lat), dorzucając kolejny medal do swojej bogatej kolekcji. Bardzo dobrze zaprezentował się Janusz Kornes (kat 45 lat), któremu do pełni szczęścia i brązowego medalu zabrakło tylko 20 sekund. To jego kolejny udany start i czwarte miejsce w mistrzostwach Polski trzeba uznać za spore osiągnięcie.

Sobotnie zawody najwyższej rangi w Polsce zgromadziły 467 zawodników.