Dąbrowianka Maja Chwalińska wygrała pierwszy zawodowy turniej singlowy [ZDJĘCIA]

JAŹ
Maja Chwalińska w Bytomiu odniosła największy sukces w dotychczasowej karierze
Maja Chwalińska w Bytomiu odniosła największy sukces w dotychczasowej karierze mat. P. Kałuża, LOTOS PZT Polish Tour
Dąbrowianka Maja Chwalińska w finale tenisowego turnieju Śląskie Open 2019 w Bytomiu pokonała Słowenkę Ninę Potocnik.

Dla naszej tenisistki wygrana w zawodach z cyklu LOTOS PZT Polish Tour to największy suckes w karierze. Nigdy wcześniej nie odniosła zwycięstwa w zawodowym turnieju singlowym.
- Mam nadzieję, że w przyszłości przyjdą jeszcze większe sukcesy – powiedziała Maja Chwalińska po ostatnim turniejowym spotkaniu. - Starałam się mniej kombinować, postawiłam na prostszy tenis i koncentrowałam się tylko na najbliższym punkcie – dodała.
Polka od początku sprawiała wrażenie tej, która lepiej czuje się na korcie, i kibice mogli z optymizmem obserwować to, co działo się na plcu gry. Przełamała rywalke w ósmym gemie pierwszego seta i po chwili mogła cieszyć się z objęcia prowadzenia w meczu.
Druga partia zaczęła się lepiej dla Słowenki, ponieważ to właśnie ona zbudowała na starcie przewagę (3:1). Od tego momentu Maja Chwalińska wrzuciła jednak wyższy bieg, w konsekwencji czego wygrała pięć z sześciu kolejnych gemów. Polka popełniała nie tylko mniej błędów, ale też popisywała się swoimi zagraniami firmowymi, czyli precyzyjnymi skrótami i skutecznymi lobami. W efekcie po 82 minutach wygrała ze Słowenką 6:3 6:4.
Za zwyciestwo w Bytomiu podopieczna trenera Pawła Kałuży otrzymała 50 punktów. Dzięki temu powinna zadebiutować w TOP 300 WTA.

W finale gry deblowej Katarzyna Piter i Węgierka Dalma Galfi pokonały Rosjankę darię Łodikową i Ukrainkę Marynę Czernyszową 6:4 6:0.

Finał singla:

Maja Chwalińska (Polska, 2) – Nina Potocnik (Słowenia, 8) 6:3, 6:4

Finał debla:

K. Piter, D. Galfi (Polska, Węgry, 1) – M. Czernyszowa, D. Łodikowa (Ukraina, Rosja) 6:4, 6:0