Dąbrowscy pięściarze potwierdzili dobrą formę

(pas)
Bojana Libiszewska (czerwony kask) i Karina Kopińska należą do najlepszych zawodniczek w kraju.  Olgierd Górny
Bojana Libiszewska (czerwony kask) i Karina Kopińska należą do najlepszych zawodniczek w kraju. Olgierd Górny
Znakomicie spisali się zawodnicy i zawodniczki Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego podczas kilku turniejów i imprez pięściarskich, które ostatnio odbyły się w kilku miastach naszego kraju.

Podczas zawodów Pucharu Polski, rozgrywanych w Nakle nad Notecią, DKB reprezentował junior Marcin Lesiak, startujący w kategorii 75 kg. W pojedynku ćwierćfinałowym jednogłośnie na punkty pokonał Arkadiusza Zalewskiego z MKS II LO Chełm, a w półfinale także stosunkiem głosów 5:0 zwyciężył Radosława Czaję z Górnika Wieliczka, tegorocznego Wicemistrza Polski. W finałowym starciu nasz zawodnik musiał jednak stosunkiem głosów sędziowskich 1:4 uznać wyższość ubiegłorocznego Mistrza Polski Mariusza Kośmidera z Tygrysa Elbląg.

W trakcie turnieju kobiet zorganizowanego w Grudziądzu przez trenera kadry narodowej Leszka Piotrowskiego świetnie wypadły także młode pięściarki DKB. W kategorii 54 kg Bojana Libiszewska dwukrotnie zwyciężyła decyzją sędziów (2:1 oraz 3:0) Marikę Tomczak z Górnika Lubin. Karina Kopińska w kategorii wagowej 57 kg najpierw zwyciężyła, także 2:1, Monikę Żółć, reprezentującą Górnika Lubin, a potem nie dała szans i jednogłośnie wygrała na punkty z Darią Walczykiewicz z klubu Zagłębie Konin.

Ze zmiennym szczęściem walczyli natomiast dąbrowianie podczas Śląskiej Ligi Juniorów w Bytomiu. Magda Porębska uległa na punkty Natalii Kowalskiej z UKS Gliwice. Kadet Marcin Tyniec w wadze 57 kg pokonał przed czasem Mateusza Piętkowskiego z Concordii Knurów. Zwyciężył także Kamil Bargieł w wadze 66 kg, nie dając szans Adamowi Potępskiemu z Częstochowy. Porażki odnotowali natomiast w wadze 81 kg Sebastian Gara, ulegając na punkty Jakubowi Sosińskiemu z Knurowa oraz Sławomir Sałek, który nie sprostał Krzysztofowi Dzionsko z Bytomia.

— Bokserzy przygotowują się obecnie do turnieju o „Góralski Kapelusz”, który w najbliższą sobotę zostanie rozegrany w Gilowicach koło Żywca. Będą to bardzo silnie obsadzone zawody, a nasz klub będą reprezentować Marcin Tyniec, Maciej Jaros, Adrian Błeszyński i Kamil Bargieł — informuje Stanisław Jaros, wiceprezes DKB.