Dąbrowscy szachiści zostali mistrzami Polski FOTO

PAS
W Warszawie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Słabowidzących i Niewidomych. Równolegle przeprowadzony został również turniej indywidualny. Znakomicie w stolicy spisali się reprezentanci Dąbrowy Górniczej.

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z Dąbrowy Górniczej w pięcioosobowym składzie: Emilia Tryjańska, uczennica SP nr 8 - pierwsza szachownica, Oskar Sówka , uczeń SP nr 1 - druga szachownica, Julia Duszyńska uczennica SP 1 - trzecia szachownica, Dominik Koczubaj, uczeń SP 1 - czwarta szachownica i Amelia Balińska , uczennica SP 1 - piąta szachownica.

Drugie i trzecie miejsce na podium zajęły kolejno drużyny z Bydgoszczy i Krakowa.

W zmaganiach indywidualnych dąbrowianka Emilia Tryjańska (SP 8) zajęła II miejsce, utrzymując tym samym tytuł wicemistrzyni Polski. Sklasyfikowanych zostało tutaj 34 zawodników.