Dąbrowscy uczniowie mistrzami Polski w Scrabble. Gratulujemy!

PAS
mat. ZSP 3
W Kutnie odbyły się XVI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble. Zawody rangi mistrzowskiej zakończyły się ogromnym sukcesem dąbrowskich reprezentacji, które zajęły w swojej kategorii dwa pierwsze miejsca, nie dając szans rywalom z innych miast i miejscowości.

Mistrzostwa składały się z trzech równoległych turniejów – dla uczniów szkół podstawowych, dla uczniów klas VII i gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział blisko 120 uczennic i uczniów z różnych zakątków naszego kraju.

Turniej szkół podstawowych zdominowały zdecydowanie dwie drużyny z Dąbrowy Górniczej. Mistrzostwo Polski w tej kategorii zdobyli Zuzanna Paczuska i Igor Barwa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Dąbrowie Górniczej. Drugie miejsce zajęły natomiast uczennice Szkoły Podstawowej nr 11 – Natalia Łochocka i Michalina Czekiel. Na trzecim miejscu podium stanęli uczniowie z Radomska.

Obie dąbrowskie szkoły od lat biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Scrabble w szkole”. Regularnie trenują także grę w Scrabble i z sukcesami uczestniczą w turniejach pod okiem swych nauczycieli, prywatnie pasjonatów gry Scrabble: Marty Trzebińskiej (ZSP nr 3), Marty Jamrozy i Sylwii Bagińskiej – Worwa (SP11).