Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Dąbrowska Liga Strzelecja Szkół Ponadgimnazjalnych: finałowe rozstrzygnięcia

PAS
Najlepsi zawodnicy Dąbrowskiej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych
Najlepsi zawodnicy Dąbrowskiej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych ARC
W Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się uroczyste zakończenie Dąbrowskiej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych. To ósme przedsięwzięcie tego rodzaju, będące ukoronowaniem siedmiu edycji zawodów strzeleckich, które odbywały się w soboty, od września 2011 r. do kwietnia 2012 roku. 

Do rywalizacji przystąpiło 5 pięcioosobowych drużyn dziewcząt i 9 pięcioosobowych drużyn chłopców. Szkoły typowały do ligi najlepszych zawodników. Każda mogła wystawić po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Zawodnicy podczas spotkań ligowych po trzech próbnych strzałach
z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali w pozycji stojącej do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt po raz kolejny zwyciężyły uczennice Zespołu Szkół Technicznych. Na drugim miejscu znalazła się drużyna dziewcząt z V Liceum Ogólnokształcącego, a na trzecim miejscu zawodniczki Zespołu Szkół Zawodowych „Sztygarka”.

O przewadze Zespołu Szkół Technicznych może świadczyć fakt, że w klasyfikacji indywidualnej pierwsze pięć miejsc zdobyły jej zawodniczki. Zwyciężyła Karolina Formicka, która zdobyła łącznie 272 pkt. Drugie miejsce zajęła Justyna Baniak (256 pkt), trzecie Aleksandra Łaszowska (228 pkt) a kolejne Kamila Sergiel i Katarzyna Nanuś.

Drużynowo wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się również uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, wyprzedając zespół z V Liceum Ogólnokształcącego, a na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci z Zespołu Szkół Technicznych – drużyna 2.

Najcelniejsze oko również okazało się atutem lidera zwycięskiej drużyny Sebastiana Kurka z ZST, który uzbierał 234 pkt. Drugie miejsce zajął jego szkolny kolega Paweł Trepka (224 pkt). Trzecie miejsce z wynikiem 218 pkt. zajął Mateusz Pacek z V LO.
Drużyny, które w Dąbrowskiej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały od organizatorów puchary, medale i dyplomy. Lokaty indywidualne wyróżniono pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Skład drużyn Zespołu Szkół Technicznych:
dziewczęta – Karolina Formicka, Justyna Baniak, Aleksandra Łaszowska,
Kamila Sergiel, Katarzyna Nanuś
chłopcy
I drużyna – Sebastian Kurek, Paweł Trepka, Artur Dróżdż, Mateusz Żurek, Krzysztof Zobek

II drużyna – Kacper Czapliński, Michał Kłuciński, Radosław Kubiczek,
Krystian Giza, Michał Grzesiak

Organizatorami strzeleckich zmagań młodzieży byli: Wydział Kultury i Sportu UM w Dąbrowie Górniczej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Klub Strzelecki LOK, Towarzystwo Sportów Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.