Dąbrowska piłka: nasi zdobywają punkty [WYNIKI]

KOW
Dąbrowska piłka. W weekend padał śnieg, ale nie przeszkodziło to zawodnikom naszych klubów w rozgrywaniu spotkań mistrzowskich. Po raz ostatni w tym roku na boisko wybiegały kluby B-klasy, drużyny z klasy okręgowej i klasy A zobaczymy jeszcze na boisku.

W klasie okręgowej Unia Dąbrowa Górnicza pokonała na wyjeździe Silesię Miechowice 2:0. Oba gole już w pierwszej połowie meczu zdobył Maciej Kruczek. Drugi nasz zespół w tej lidze Tęcza Błędów do przerwy przegrywał na boisku LKS-u Żyglin 0:2, ale zdobyte po przerwie gole Daniela Cieślika, Progresa Musepy i Dariusza Kusiaka gole pozwoliły drużynie Radosława Orłowskiego odnieść zwycięstwo 3:2.

W klasie A bohaterem Przemszy Okradzionów został w sobotę Krystian Kowalczyk. Przemsza do 89. minuty przegrywała w Kroczycach ze Skalniakiem 1:2 (gol Adriana Piątka), jednak cieszyła się z trzech punktów dzięki trafieniom wspomnianego Kowalczyka w 89. minucie i już w doliczonym czasie gry. Trzy punkty zdobyła Unia Ząbkowice, która po dwóch bramkach Mateusza Skrzypka wygrała 2:1 z Górnikiem Sosnowiec. Promień Strzemieszyce Małe mimo dwóch trafień Rafała Białka przegrał z CKS-em Czeladź 2:5.

Ostatnią jesienną kolejkę rozegrano w B-klasie. Już w piątek MKS Ujejsce wygrał 2:0 na boisku w Niegowonicach z Łazowianką II Łazy. Bramki zdobywali Grzegorz Kachniarz i Mateusz Zaworski. Tego samego dnia Tęcza II Błędów przegrała 1:4 na boisku KS Wysoka. Honorowe trafienie zanotował Daniel Sierka. W sobotę RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza po dwóch bramkach Kamila Dzikowskiego i jednej Jakuba Witesa pokonał 3:2 KS Preczów. W niedzielę w derbach KS Mydlice z Zagłębiakiem Tucznawa padł hokejowy wynik 5:3 na korzyść Mydlic. Dla zwycięzców trafiali Artur Piaszczyński (dwa razy), Bohdan Hoy, Rafał Jabłoński i Kacper Sobierajski, dla pokonanych Patryk Bisek (dwa razy) i Karol Kurzaczek.

Kolejne mecze klasy okręgowej i klasy A już w najbliższy weekend. W sobotę o godz. 13 Tęcza Błędów podejmie SKS Łagisza, a w niedzielę o tej samej porze Unia Dąbrowa Górnicza zagra ze Śląskiem Świętochłowice. W klasie A w sobotę o godz. 13 Przemsza Okradzionów podejmie Zagłębie II Sosnowiec, a Promień Strzemieszyce na boisku w Brzękowicach zagra z Orłem Dąbie. Mecz Ostoi Żelisławice z Unia Ząbkowice przełożono.