Decydował bieg

(wow)
Piąte miejsce zajęła Karolina Grzyb z dąbrowskiego MMKS w rozegranym w Ostrzycach koło Gdańska finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie (600 m pływania, 15 km wyścigu rowerowego, 3 km biegu).

Piąte miejsce zajęła Karolina Grzyb z dąbrowskiego MMKS w rozegranym w Ostrzycach koło Gdańska finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie (600 m pływania, 15 km wyścigu rowerowego, 3 km biegu). Dąbrowianka wyścig kolarski ukończyła na trzeciej pozycji. Niestety na trudnej trasie biegowej nie zdołała utrzymać miejsca na podium.

Karolina Grzyb z wody wyszła ósma (9:57 min.). Doskonale jednak spisała się na rowerze (29:22 min.), awansując na medalową pozycję. Niestety dąbrowianka nie jest najlepszą biegaczką. Na pokonanie 3 km potrzebowała 15:18 min. (jedenasty rezultat) i ostatecznie zajęła piątą pozycję z czasem 55:42,90 min. Na drugim podbiegu wyprzedziła ją Anna Grzesiak (Delfin Kalisz; 55:21,80 min.), która rewelacyjnie spisała się na trasie biegowej (13:47 min.).

O złoty medal zacięty pojedynek stoczyły Paulina Kotfica (AS Szczecin) i Ewa Bugdoł (Olimpijczyk Rydułtowy). Wyścig pływacki o sekundę wygrała rydułtowianka (8:44 min.). Na rowerze szybciej pojechała Paulina Kotfica (28:14 min.) wychodząc na prowadzenie. Ewa Bugdoł okazała się lepszą biegaczką (13:45 min.) i była bliska odrobienia 14 sekund straty. Na mecie przegrała z Pauliną Kotficą (52:09,65 min.) zaledwie o 0,05 sekundy! Trzecie miejsce zajęła Kamila Tyczkowska (Tornado Szczecin; 54:57,70 min.).

Najlepszym triathlonistą wśród kadetów okazał się Piotr Grzegórzek (Iron Man Szczecin; 46:14,35 min.). Za jego plecami finiszował Miłosz Kuszczak (ULKS Lubin; 46:16,40 min.).