DG: bokserskie sukcesy dąbrowskich klubów

PAS, mat. prasowe
mat. Fight Boxing Dąbrowa Górnicza
DG. Na rozegranej w Grudziądzu XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boksie bardzo dobrze wypadli reprezentanci dąbrowskich klubów.

W turnieju uczestniczyło 80 zawodniczek (kadetek) z 47 klubów z całej Polski, rywalizujących ze sobą w 13 kategoriach wagowych. Zawodniczka Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego Milena Bochniak (52kg) pokonała Julię Konszewicz ze Słupska 3:0 i Natalię Błaszak reprezentująca klub Boxeo Dąbrowa Chełmińska przed czasem. W finale przegrała z doświadczoną reprezentanką kadry narodowej Polski - Natalią Narloch z Chojnic, zdobywając srebrny medal.

Złoty, srebrny i brązowy medal zdobyli natomiast zawodnicy i zawodniczki Fight- Boxingu Dąbrowa Górnicza. Łukasz Szczepaniak był blisko zwycięstwa w półfinale, gdzie przegrał 1:2 z Mateuszem Ramotowskim z BKS Hetmana Białystok, późniejszym mistrzem, a Ola Piechowska przegrała z zawodniczką, z którą wcześniej wygrała w eliminacjach Klaudią Budasz (SW Gostyń). Najlepiej spisała się Klaudia Simsak, zdobywając złoty medal. W finale pokonała Anitę Kostrzyńską z PKB Poznań 2:1. Należy też podkreślić, że Ola Piechowska zdobyła puchar za najładniejszą walkę finałów wśród dziewczyn. Drużynowo Fight-Boxing zajął 6 miejsce wśród 44 klubów.