Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

DG: podpowiadamy, co robić w weekend. Wszystko za pół ceny

PAS, mat. UM
W Antoniowie czekają na Was w sobotę wspólne pieczonki z atrakcjami
W Antoniowie czekają na Was w sobotę wspólne pieczonki z atrakcjami naszemiasto.pl
DG. Co prawda ten weekend nie będzie aż tak obfity w imprezy i atrakcje, jak ten poprzedni, ale zawsze można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Nie siedźcie w domach, choćby dlatego, że czeka na Was akcja „Zagłębie za pół ceny". A zatem... w drogę.

DG: podpowiadamy, co robić w weekend. Nie siedźcie w domu


Już w piątek, 4 września dąbrowska biblioteka zaprasza na Festiwal Fantastyki. Tu z pewnością wszyscy miłośnicy świata nierzeczywistego znajdą coś dla siebie. U wejścia do Parku Hallera od 15.00 do 20.00 będzie można skorzystać ze stanowisk z grami planszowymi (sklepy Mgła i Gnom) oraz spróbować swoich sił w grach historycznych przygotowanych przez Muzeum Miejskie „Sztygarka”. Odbędą się spotkania z ilustratorem Jarkiem Noconiem (16.00) i wystawa jego prac oraz pisarzami Andrzejem Ziemiańskim (17.00) Robertem J. Szmidtem ( 18.30). Imprezie towarzyszyć będzie Fantastyczna Wymiana Książkowa organizowana przez Śląskich blogerów książkowych.

O 18.00 będzie można sprawdzić swą wiedzę na temat Władcy Pierścieni oraz Gwiezdnych Wojen, a o 19.30 zmierzyć się w konkursie na najlepszy strój fantasy. W ramach imprezy zaplanowano konkursy Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda, pokazy szermierki i łucznictwa, oraz turniej Juggera, eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Splendor (godz. 17.00).

Na weekend mamy oczywiście propozycję filmową. W piątek, sobotę i niedzielę kino Kadr zaprasza na dwa seanse Mur (17.00) i Amy (19.30).

Mur to dramat, produkcji polskiej z 2014 (82 min.) reżyserem jest Dariusz Glazer, grają Tomasz Schuchardt, Marta Nieradkiewicz, Aleksandra Konieczna. Reżyser podejmuje zaniedbywany problem kastowości społeczeństwa, które mimo rozmaitych -izmów (socjalizmu, kapitalizmu, liberalizmu) wciąż ma się dobrze, segregując społeczeństwo i determinując los na podstawie urodzenia. W małej historii przegląda się rozległy społeczny problem – tym lepiej widoczny, kiedy nada się mu osobisty wymiar. (seanse o 17.00).

Drugi z proponowanych filmów to Amy, dokument muzyczny w reżyserii Asif Kapadia. Film to nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię. Produkcja: Wielka Brytania, 2015; Czas trwania: 127 minut

W sobotę, 5 września zapraszamy do dąbrowskiej książnicy na wspólne czytanie „Lalki” Bolesława Prusa. Na uczestników Narodowego Czytania czekać będzie literacki happening, gra miejska oraz quiz wiedzy o powieści i jej autorze. Nie zabraknie głośnego czytania i niespodzianek dla wszystkich uczestników! Dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanego dla nich kącika, gdzie odbywać się będą zajęcia literacko-plastyczne. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezie prosimy o zabranie ze sobą egzemplarza „Lalki”. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Początek o 11.00 w holu biblioteki głównej.

Mieszkańców Antoniowa i okolic zachęcamy do udziału 5 września w Pożegnaniu lata, połączonym z pieczonkami oraz prezentacją nowego wyposażenia Świetlicy Środowiskowej w ramach II edycji DBP. Impreza rozpocznie się o 17.00. Uczestnikom organizatorzy proponują: przyjdź z własnym przygotowanym do pieczenia kociołkiem i zostań mistrzem pieczonego ziemniaka!

5 i 6 września zapraszamy do udziału w akcji „Zagłębie za pół ceny” organizowanej wspólnie przez Dąbrowę Górniczą, Będzin, Sosnowiec, Czeladź, Wojkowice oraz gastronomów z terenu Zagłębia Dąbrowskiego.

Organizowane w tym roku po raz pierwszy w Dąbrowie Górniczej wydarzenie ma na celu zachęcenie mieszkańców do skorzystania z oferty gastronomicznej proponowanej przez dąbrowskich przedsiębiorców, jak również zaproponowanie osobom biorącym udział w akcji możliwości spędzenia wolnego czasu w naszym mieście. Poza ofertą 50 proc. zniżki na wybrane produkty będzie można również skorzystać z promocyjnych cen na wybrane usługi, np. wynajem domku nad jeziorem Pogoria I czy wejście na siłownię. Lista dąbrowskich lokali biorących udział w akcji na plakatach i tutaj: AKCJA ZAGŁĘBIE ZA PÓŁ CENY 2015

Już od 5 września Nemo Świat Rozrywki w każdą sobotę zaprasza do Klubu Aquarium, gdzie uczestnicy przeniosą się w czasie do niezwykłych lat '80 i '90. Początek zabawy o 21.00! A od 6 września w każdą niedzielę do klubu powracają wieczorki taneczne - organizatorzy zapraszają już od 17.00.

Dla wszystkich miłośników historii, kultury i sztuki mamy jeszcze zaproszenia na wystawy.

Jeszcze do 30 września w Galerii Klubowej dąbrowskiej biblioteki (ul. T. Kościuszki 25) można oglądać wystawę zdjęć pn. „Himalaje, Karakorum – obrazki i głosy z gór”. Ekspozycja prezentuje fotografie Bogdana Jankowskiego. Na wystawę składa się 55 zdjęć, na których autor starał się pokazać piękno gór wysokich, ale również część historii polskiego alpinizmu. Towarzyszące zdjęciom autentyczne nagrania dźwiękowe pozwalają wczuć się w atmosferę wypraw, posłuchać odgłosów karawany, modłów buddyjskich mnichów, relacji ze szczytów, z wydarzeń wesołych i dramatycznych, głosów nieżyjących już ludzi gór. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Do 27 września w holu Pałacu Kultury Zagłębia możemy oglądać prace uczestników zajęć grupy ceramicznej PKZ. Grupę tworzą dorośli o różnych zawodach i zainteresowaniach. Każde, trzygodzinne warsztaty organizowane raz w tygodniu dają możliwość spotkania z wyjątkowymi osobami, które mają tę samą pasję, energię, ciekawość świata i upór w dążeniu do celu. Efekty prac – małe i duże formy ceramiczne wyróżniają się indywidualnym stylem i wyrażają osobowość każdego uczestnika.

A do 15 września w Muzeum Miejskim „Sztygarka” mamy interaktywną wystawę pod nazwą „IMAGO BELLI albo jak w dawnej Polszcze woyowano”. Wszyscy zainteresowani historią mogą obejrzeć plansze – ryciny i wyobrażenia kartograficzne bitew toczonych przez Rzeczpospolitą Obojga Narodów w XVII wieku. Uwagę zwiedzających przyciągają interaktywne makiety kilku wybranych bitew oraz kolekcje figur wojskowych obrazujących ubiory oraz uzbrojenie nowożytnej Europy. Dzięki nim można, przy pomocy mobilnych elementów, zrekonstruować daną bitwę, a także przedstawić różne warianty taktyczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto