DG: trzy medale dla dąbrowskich karateków FOTO]

PAS, mat. prasowe
DG. Trzy medale zdobyli reprezentanci Dąbrowskiego Klubu Karate podczas rozgrywanych w Rudzie Śląskiej Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego w Karate Kyokushin.

Drugie miejsce w konkurencji kumite seniorów +80 kg zajął Piotr Chierek, trzecie miejsce w tej samej wywalczył Michał Nowacki, który startował również w konkurencji kata. Najmłodszy z zawodników Maciej Stefaniak, startujący wśród juniorów zajął drugie miejsce w konkurencji kumite semi kontakt. Wśród reprezentantów Dąbrowskiego Klubu Karate wystąpił również Norbert Sroka, walczący teraz już wśród seniorów. Po wyrównanej walce o wejście na podium, po dogrywce i na punkty, decyzją sędziów zwyciężył jednak przeciwnik z Rudy Śląskiej.

Łącznie w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego startowało ponad 120 zawodników z 26 ośrodków karate na Śląsku, którzy rywalizowali w kategorii kata i kumite. Organizatorem mistrzostw był Rudzki Klub Karate, kierowany przez sensei Romana Dymka.