DKK: kolejne medale dąbrowskich karateków [ZDJĘCIA]

PAS, mat. prasowe
DKK. Bardzo dobry występ odnotowała reprezentacja Dąbrowskiego Klubu Karate, zdobywając trzy medale podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin w Jastrzębiu Zdroju.

Wiślak Jakub – kata i kumite semi kontakt

Łącznie w turnieju wystartowało ponad 350 zawodników reprezentujących kluby z Polski oraz Czech. Organizatorem był Jastrzębski Klub Karate Kyokushin.

Dwaj reprezentanci Dąbrowskiego Klubu Karate Wiktor Sroka i Mateusz Jaciubek wystąpili natomiast w składzie reprezentacji Polski w 30. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Holandii. Wypadli dobrze, choć tym razem nie udało się osiagnąć strefy medalowej.

Obydwaj zawodnicy trenujacy karate z pasją od najmłodszych lat, mimo młodego wieku to już doświadczeni zawodnicy, którzy mają za sobą wiele startów i sukcesów w zawodach krajowych i międzynarodowych. Starania o zakwalifikowanie się do udziału w Mistrzostwach Europy czynione od dłuższego czasu przyniosły oczekiwany rezultat. Cykl szkolenia, który obejmował przygotowania zawodników składał się z dodatkowych treningów, udziału w seminariach i konsultacjach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów i trenerów w tym także treningach z udziałem Kadry Narodowej.

Ostatecznie zawodnicy wystąpili w konkurencji kata i kumite semi kontakt. W kategorii kadet 12-13lat do 40kg, Wiktor Sroka zwyciężył w pierwszej walce przez wazari. Niestety w kolejnej walce, poprzez niedyspozycję ustąpił pola koledze z reprezentacji, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. W kategorii młodzików 15-16 lat – 65kg, Mateusz Jaciubek walcząc spotkał na swej drodze rywala, który zwyciężył w kategorii. Po dobrej walce, pod jej koniec przeciwnik zadając skuteczną technikę ręczną zdobył ippon. Obydwaj zawodnicy dobrze wypadli w ocenach w konkurencji kata, nie weszli jednak do finałowej piątki mistrzostw.

W ramach imprez towarzyszących 30. ME zostało przeprowadzone Walne Zebranie KWF oraz Walne Zebranie EKF. Ustalono, że w czerwcu 2017 roku odbędą się 31. ME w Świnoujściu, a w maju 2018 roku 32. ME w Bukareszcie. Natomiast II Mistrzostwa Świata odbędą się w 2018 roku w Tokio. III MŚ planowane są w 2020 roku w Chicago a IV MŚ w 2022 roku w Moskwie. Organizatorem ME była Holenderska Organizacja Karate Kyokushin. W załączeniu kilka zdjęć z wyjazdu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0