Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dla każdego coś nowego

(mim)
Fot. Lucjusz Cykarski
Fot. Lucjusz Cykarski
Górskie szczyty, zielone, pełne kwiatów łąki, szumiąca woda w potokach, pamiątki historii — takie atrakcje czekają na turystów w województwie śląskim.

Nasz region nie jest postrzegany jako atrakcyjny turystycznie. W opisach dominuje szarość. Śląsk kojarzy się z węglem, hałdami, zanieczyszczeniami i kominami fabrycznymi, zagonionymi i zmęczonymi pracą fizyczną ludźmi. Ale już godzinę drogi od Katowic wkraczamy w świat zielonych lasów, czystych potoków, w świat gór - w Beskidy.

Wyjazdy na weekend w góry są niezwykle popularne wśród mieszkańców naszego regionu. Świadczą o tym zatłoczone pociągi, wyjeżdżające rano w kierunku Wisły czy Żywca. Wielu turystów nie ogranicza się tylko do pobytu w pensjonatach w Wiśle, Ustroniu, ale wypoczywa aktywnie ruszając na szlaki turystyczne. A Beskidy oferują piechurom wiele atrakcji.

SZLAKI I SCHRONISKA

Znajdują się tu zarówno łatwe szlaki, przeznaczone dla turystów o słabszej kondycji fizycznej, jak i dla tych bardziej wymagających. Baza noclegowa również jest nieźle rozbudowana. Na terenie Beskidów sporo jest schronisk turystycznych, gdzie znajdziemy miejsce do spania i zaspokoimy głód. Znajdują się przy większości szlaków, nawet tych mniej rozbudowanych, jak i wokół najważniejszych szczytów. Bez problemów można zaplanować wędrówkę w taki sposób, aby przez kilka dni nie schodzić do wsi.

WOKÓŁ USTRONIA Sporo ciekawych tras znajduje się wokół Ustronia i Wisły. Okoliczne szczyty - Równica, Czantoria, Stożek i Barania Góra - są oblegane przez turystów. Trasy nie są zbyt trudne i znakomicie nadają się na kilkugodzinne spacery. Do tego pod Równicą oraz Baranią Górą znajdują się schroniska, w których można odpocząć przed powrotną drogą.

BABIA KRÓLOWA Trudniejsze szlaki znajdują się wokół Babiej Góry. Najwyższy szczyt Beskidów kusi nie tylko swoją wysokością (1725 m. n. p. m.), ale także wspaniałymi widokami. Wspinając się na Babią Górę mamy również możliwość zaobserwowania, jak wraz ze wzrostem wysokości zmienia się szata roślinna. Warto taże pamiętać, że wokół Babiej Góry rozciąga się Park Narodowy, wpisany na listę rezerwatów biosfery.

ZAMKI NA JURZE A kto lubi wędrować i jednocześnie pasjonuje go historia, koniecznie powinien wybrać się na Jurę Krakowsko-Częstochowską, by odkrywać tajemnice zamków, ruin, skał i jaskiń...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto