Dwa medale Terminatusa Dąbrowa Górnicza w Mistrzostwach Polski

[email protected]

Miłą niespodziankę sprawili najmłodsi reprezentanci Terminatusa zdobywając dwa medale na Mistrzostwach Polski Młodzików w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się w dalekiej Jastarni. Nasz klub reprezentowało sześciu zawodników wśród prawie 100 startujących.

W kategorii wagowej 56 kg wystąpiło dwóch reprezentantów Tomasz Stępień z wynikiem 80 kg i nowym rekordem życiowym 80 kg był szósty, a Sebastian Białek z takim samym rezultatem siódmy.

Faworyt do medalu w kategorii wagowej 60 kg Rafał Partyka rozpoczął zmagania ze sztangą ważącą 90 kg i niestety żadne z trzech podejść nie zostało zaliczone i Rafał nie został sklasyfikowany, a szkoda.

W kategorii wagowej 67,5 kg liczono na medal Piotrka Warchała, który powoli, ale systematycznie robi postępy. Piotr ukończył zawody z wynikiem 120 kg, co jest jego nowym rekordem życiowym i zajął czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło mu 300g tyle był cięższy od trzeciego zawodnika.

Marek Knap miał startować w kategorii wagowej 82,5 kg, ale niestety nie zdążył na czas zbić wagi. Wystartował w kategorii wagowej 90 kg, gdzie z wynikiem 150 kg zdobył srebrny medal sprawiając tym miłą niespodziankę.

Także w kategorii 100 kg, gdzie nie liczono na medal nieoczekiwanie zdobył go Grzegorz Kalwat z wynikiem 117,5kg.

Były to dla klubu udane Mistrzostwa, a wśród 18 klubów startujących zdobyli drużynowo piąte miejsce.