Filar Sosnowiec lepszy od Dębieńska

(pas)
W tym sezonie po niemal całkowitej zmianie składu zawodniczki Filara Sosnowiec walczą w zmaganiach I ligi o pozycję 5/6. By tak się stało muszą wygrywać spotkania ze słabszymi rywalkami.

W tym sezonie po niemal całkowitej zmianie składu zawodniczki Filara Sosnowiec walczą w zmaganiach I ligi o pozycję 5/6. By tak się stało muszą wygrywać spotkania ze słabszymi rywalkami. Tak też stało się w Dębieńsku, gdzie sosnowiczanki okazały się lepsze 88:75, choć gospodynie początkowo toczyły dość wyrównany bój.

Po pierwszej kwarcie zawodniczki trenowane przez Marka Juszkiewicza prowadziły 31:21, ale w kolejnej odsłonie zespół Zrywu odrobił 7 oczek straty. Decydujące dla losów spotkania okazały się dwie ostatnie kwarty, gdzie sosnowiczanki kierowane przez Jolantę Filipek z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Najwyższa wynosiła 24 oczka (84:60), a cały mecz zakończył się wynikiem 88:75.

- Oba zespoły grały na bardzo wysokim procencie skuteczności, stąd wynik jest dość wysoki. Wynik nie był jednak zagrożony i kontrolowaliśmy to, co dzieję się na parkiecie - podkreślił Marek Juszkiewicz.

było to 12 zwycięstwo Filara, który jutro o godz. 16 wyjątkowo w hali przy ul. Braci Mieroszewskich w Zagórzu zmierzy się z Rybitwami Kraków.